۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۱
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83594577
۰ نفر

برچسب‌ها

آماری از کودکان بازمانده از تحصیل در دست نیست

کرمانشاه- ایرنا- عضو هیات امنای مجمع کشوری حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل باتاکید بر اینکه کودکان بازمانده از تحصیل باید به جامعه بازگردند، گفت: آمار دقیقی از این کودکان در دست نیست.

«محمدحسین مقیمی» روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: تعداد زیادی بازمانده از تحصیل داریم که متاسفانه نمی توانیم آمار دقیقی از آن را ارایه دهیم.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند از عهده شناسایی این افراد برآید، افزود: سازمان‌های مردم‌ نهاد می‌توانند در این زمینه ورود پیدا کنند از این رو مجمعی را شکل داده ایم تا مردم به عنوان حامی برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل کمک کنند.

عضو هیات امنای مجمع کشوری حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل باتاکید بر اینکه بازماندگان از تحصیل باید به مدرسه بازگردند، گفت: تجربه نشان می دهد که این افراد نمی توانند همانند دیگر دانش آموزان به کلاس درس برگردند از این رو با آموزش‌های فنی و حرفه ای می‌توانیم آنها را دوباره وارد جامعه کنیم.

مقیمی، هدف از شناسایی و بازگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل را توسعه و تحقق آموزش و انسداد ورودی بی سوادی در جامعه دانست و اظهار داشت: بازماندگی از تحصیل یک آسیب اجتماعی بزرگ محسوب می شود که می تواند پیامدهای بسیاری برای جامعه داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید مجامع استانی را برای درمان معضل اجتماعی بازماندگان از تحصیل تشکیل دهیم.
آمار ثبت نامی دانش آموزان برای سال تحصیلی ۹۹- ۱۳۹۸ در سامانه سناد (سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان) از مرز ۱۵ میلیون نفر گذشت. از این آمار، هشت میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۸۲ نفر در دوره ابتدایی، سه میلیون و ۴۳۷ هزار و ۶۷۳ نفر در دوره متوسطه اول و ۲ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۳۴۴ نفر در دوره متوسطه دوم ثبت نام شده‌اند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۳۲۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

اخبار مرتبط