نسل چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستان‌های ایران ابلاغ شد

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت گفت: نسل چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستان‌های ایران تدوین و ابلاغ شده و به زودی بازدیدهای میدانی از مراکز درمانی آغاز می‌شود.

به گزارش وزارت بهداشت،  علی رضا عسکری روز دوشنبه در آخرین همایش آموزش ارزیابان ارشد اعتباربخشی بیمارستان‌های کشور افزود: قرار است ترجمه سند نسل چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستان‌ها به عنوان یکی از دستاوردهای نظام سلامت در عرصه بین المللی ارائه شود.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور وزارت بهداشت ادامه داد: در نسل چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستان‌ها بر رویکرد حفظ ایمنی بیمار، ارائه خدمات با کیفیت، مدیریت بهینه منابع و افزایش غنای برنامه، تمرکز شده است. نسل چهارم فرآیند اعتباربخشی بیمارستان‌ها رویکرد جدیدی به خود گرفته و با ممیزی‌های سالانه و بازدیدهای ادواری، به فرآیندی مستمر و پویا تبدیل شده است.

وی ادامه داد: اعتباربخشی به ارزیابی تمام ابعاد بالینی و غیر بالینی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می پردازد.  ساختار اعتباربخشی مبتنی بر همفکری و خرد جمعی بوده و به گونه ای نوشته شده که مسیر حرکت به سمت موفقیت در نسل چهارم مشخص است و با این نهضت طبق برنامه اجرایی ابلاغی خواهیم توانست مسیر خوبی را برای بیمارستان‌های کشور رقم زنیم.

عسکری اظهار داشت: هدف ما این است که همه بیمارستان‌های کشور به درجه بالایی از ارائه کیفیت خدمات درمانی رسیده و درجه عالی دریافت کنند. تلاش ما همواره کمک به تمامی مراکز در جهت ارتقای فرآیندها و بهبود مستمر کیفیت بوده است.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت پیش از این نیز در همین رابطه گفته بود: نسل چهارم اعتباربخشی بیمارستانی، نقشه راه ارتقای سیستم درمانی است که از آذر ماه در هزار و ۵۰ بیمارستان با مشارکت دانشگاه‌ها آغاز و گواهی‌نامه‌ها به تدریج صادر می‌شود.

به گزارش ایرنا، اعتباربخشی بیمارستانی فرآیندی است که بر اساس آن بیمارستان‌ها طبق سنجه‌هایی ارزیابی شده و طبقه بندی می‌شوند. فرآیند اعتباربخشی بر موضوع کیفیت خدمات سلامت و ایمنی بیمار استوار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =