انجام ۲۶ پروژه مشترک هلال احمر با صلیب سرخ در بخش‌های مختلف

تهران - ایرنا - سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از انجام ۲۶ پروژه مشترک آموزشی و توانبخشی مکانیکی (ارتوپدی) هلال احمر ایران با کمیته بین المللی صلیب سرخ خبر داد.

بهمن سبحانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر در اجرای همکاری های بشردوستانه مشارکت مستحکمی با یکدیگر دارند و برای دستیابی به اهداف مشترک خود در همکاری نزدیک هستند.

وی ادامه داد: این دو سازمان عضو نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر طی سال های اخیر پروژه های مختلفی را از جمله توانبخشی جسمی، آموزش خطرات مین و مواد منفجره باقی مانده از جنگ، ترویج حقوق بین المللی بشردوستانه و ارزش های بشردوستانه، بازپیوند خانوادگی، درمان و مراقبت های درمانی در معرض خطر و نظایر آن را انجام داده اند.

سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به برخی از همکاری های مشترک اداره کل توانبخشی جمعیت هلال احمر با کمیته بین المللی صلیب سرخ افزود: برگزاری دوره آموزشی تخصصی توانبخشی ساخت ارتزهای اسپاینال(۱۳۹۸)، برگزاری کارگاه آموزشی CP به روش موسسه آمبیسلا در مشهد (۱۳۹۸)، انجام پروژه ارائه کمک های بهداشتی به ساکنین آسیب دیده گلشهر مشهد طی چهار سال متوالی از (۱۳۹۵)، انجام مکاتبه برای راه اندازی پروژه مرکز توانبخشی لبنان، برگزاری دوره بین المللی شمول معلولیت(۱۳۹۵)، برگزاری دوره بین المللی آموزش توانبخشی در قطع عضو اندام تحتانی(۱۳۹۰)، برگزاری سمینار بین المللی توانبخشی جسمی (۱۳۸۸)، برگزاری ۲ دوره ستون فقرات در تاجیکستان(۱۳۹۵ و ۱۳۹۴) و برگزاری دوره آموزشی کفش طبی در ماداگاسکار(۱۳۹۴) بخشی از این پروژه های بوده است.

سبحانی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بیش از ۴۰ سال در حوزه توانبخشی مکانیکی (ارتوپدی) سابقه دارد، گفت: اکنون نیز بیشتر استان های کشور دارای مراکز توانبخشی هلال احمر است.

وی با اشاره به این مطلب که جمعیت هلال احمر دارای ۲۰۵ واحد توانبخشی در سطح کشور و ۵۳۰ نیروی متخصص در این زمینه است، خاطرنشان کرد: امیدواریم که در آینده ضمن ادامه فعالیت های مشترک، همکاری خوبی در زمینه پروژه های توانبخشی فیزیکی و به ویژه آموزش در داخل کشور و در منطقه، با کمیته بین المللی صلیب سرخ داشته باشیم.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند. این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر در حال حاضر در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زائران عتبات عالیات است. همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده و اکنون دارای ۱۴ مرکز درمانی فعال در ۱۴ کشور دنیا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =