دو ملی پوش اصفهانی: بازیکنان تیم فوتبال ساحلی نیازمند حمایت هستند

اصفهان- ایرنا- دو ملی پوش اصفهانی تیم فوتبال ساحلی گفتند: اعضای این تیم در سواحل جهان همچون امواجی خروشان، اقیانوس قدرت خود را به رخ حریفان می‌کشد و با جام‌هایی زرین به ایران باز می‌گردد اما بازیکنان این رشته با مشکلات زیادی مواجه هستند که به حمایت نیاز دارند.

فوتبال ساحلی ایران از جمله رشته‌های ورزشی گروهی است که در جهان  روی آن به عنوان یک قدرت حساب ویژه‌ای باز کردند و افتخاراتش در رقابت‌های مختلف بین‌المللی کم نبوده است. بازیکنان در سال‌های اخیر در میادین مختلف خوش درخشیدند و نام ایران را در اذهان عمومی قرار دادند.

پشتکار و غیرت زیاد جوانان ایرانی سبب شده که توپ چهارصد گرمی فوتبال ساحلی در ماسه‌های کنار دریاها به خوبی به گردش درآید و به تور حریفان قدرتمند بچسبد و در نهایت ملی پوشان فوتبال ساحلی کشورمان جام های متعدد قهرمانی را بالای سر ببرند.

از جمله رقابت هایی که تیم ملی کشورمان در آن همواره موفق بوده جام بین قاره‌ای با حضور برترین‌های قاره‌های جهان است، نهمین دوره مسابقات جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی طی پنج روز و از تاریخ ۱۴ تا ۱۸ آبان‌ماه با حضور هشت تیم برگزار شد که در نهایت ایران که برای دفاع از عنوان قهرمانی به امارات محل برگزاری مسابقات رفته بود با دست پر و با جام قهرمانی به وطن بازگشت.

 امیرحسین اکبری و مهدی شیرمحمدی ۲ بازیکن اصفهانی این تیم بودند، اکبری با وجود مصدومیت با ۶ گل زده به عنوان آقای گلی دست یافت و شیرمحمدی هم با بازی‌های موثر در این قهرمانی موثر واقع شد.

این ملی پوشان تیم ساحلی روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان اصفهان در مصاحبه‌ای اختصاصی از این مسابقات و بطور کلی فوتبال ساحلی خود و تیم ملی گفتند:

ایران پرافتخارترین تیم جام بین قاره‌ای

امیرحسین اکبری ساکن شهر پیربکران از توابع شهرستان فلاورجان استان اصفهان، گفت: دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت بدنی هستم و ورزش را را با فوتبال چمنی و از مدرسه پلی اکریل اصفهان آغاز کردم و سپس به تیم نوجوانان ذوب‌آهن پیوستم و بعد از آن به خاطر بروز مشکلاتی فوتبال چمنی را کنار گذاشتم و به فوتبال ساحلی آمدم.

وی اضافه کرد: با احتساب مقام قهرمانی اخیر در جام بین قاره‌ای اکنون در کنار روسیه و برزیل به عنوان پرافتخارترین تیم های جهان در این رقابت‌ها نامیده می‌شویم، البته با حساب دومی و سومی‌هایمان از آنان بالاتریم و این افتخار کمی برای کشورمان نیست، ایران با شرایط مطلوبی راهی مسابقات جام بین قاره‌ای شد و قبل از آن را به خوبی پشت سر گذاشت و ۲ بازی دوستانه انجام داد سپس در المپیک بازی‌های ساحلی که در قطر برگزار شد توانست به مقام سوم دست یابد و سپس با یک استراحت یک هفته‌ای راهی امارات محل مسابقات مذکور شد.

این بازیکن ادامه داد: ایران در رقابت‌های بین قاره‌ای به خوبی آغاز کرد و بازی‌های مناسبی برابر مکزیک، مصر، روسیه، امارات و اسپانیا انجام داد.

این ملی پوش فوتبال ساحلی خاطرنشان کرد: یکی از رموز موفقیت ما این بود که بازیکنان به مرز آمادگی کامل رسیده بودند و در سطح بالایی قرار داشتند و در این دیدارها بازی‌های تاکتیکی و قابل قبولی با گل‌هایی حاصل از کارهای هوشمندانه و خلاقیت ارائه کردند و قهرمانی دلچسبی برای ایران به ارمغان آوردند.

اکبری تصریح کرد: از سوی دیگر بازی کردن در کشور امارات به دلیل حضور ایرانیان پرشمار مانند مسابقه در استادیومی داخل ایران بود، تماشاچیان در امارات به گونه‌ای تشویق و حمایت می‌کنند که انگار در کشور خودمان در حال بازی هستیم، اگرچه تیم امارات خطرناک و با برخورداری از امتیاز میزبانی می‌توانست بر ما غلبه کند اما ما توانستیم سطح کارهای تاکتیکی و تکنیکی خود را در سطح بالایی نگه داریم و سربلند از دیدار خارج شده و راهی مصاف با اسپانیا در دیدار نهایی شویم.

بازیکن اصفهانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران افزود: مصاف نهایی در فینال را به دلیل مصدومیت از بالا و در بین تماشاچیان نگاه می‌کردم و برای اولین بار این موضوع مرا در فکر فرو برد که چقدر انجام فوتبال ساحلی سخت است و شاید ما در زمین تا به حال به این نکته نرسیده بودیم که فوتبال در ماسه بسیار سخت است و شرایط خاصی برای خود دارد.

به گفته وی اگرچه تیم در قبل از مسابقات در مسابقات مقدماتی جام جهانی حذف شد اما با شرایط روحی مناسبی پا به کشور امارات برای حضور در بین قاره ‌ای گذاشت و در البته پیش از آن در المپیک بازی های ساحلی قطر نیز توانست مقام مناسبی به دست آورد.

این ملی پوش فوتبال ساحلی اضافه کرد: از سوی دیگر مشاهده کردم که تماشای فوتبال ساحلی برای تماشاچیان بسیار فوق‌العاده و دلچسب است، زیرا نحوه بازی، حرکات بدنی، واکنش‌ها، محیط زمین و پیرامون آن، نزدیکی به دریا و همچنین گل‌هایی که به سر می‌رسد کامل منحصر به فرد و تنها مختص این رشته ورزشی به شمار می‌رود بنابراین نمی‌توان این چنین فعل و انفعالات و زیبایی‌هایی را در دیگر ورزش ها دید.

لابی و باندبازی در فوتبال ساحلی جایی ندارد

وی درباره مهدی شیرمحمدی دیگر بازیکن اصفهانی گفت: این بازیکن بازی سبک خود را دارد و به خوبی می تواند در تیم ماندگار و مثمر ثمر شود، من معتقدم که ۹۹ درصد از بازیکنان که هم اکنون در تیم ملی حضور دارند حقشان بوده که پیراهن ایران را بپوشند و هیچ شخصی با لابی و سفارش به جمع ملی‌پوشان اضافه نشده و این خانواده کوچک از حیث بازیکنان،بسیار خوب و عالی است.

اکبری تاکید کرد: به جرأت می‌توان گفت که بازیکنان که اکنون در تیم ملی فوتبال ساحلی حضور دارند بهتر از آنها یافت نمی‌شود و برخی هم که سنشان بالا می‌رود خودشان با پای خود کنار رفته و جا را برای بازیکنان جوان‌تر مهیا می‌کنند و هیچ باند و باندبازی و اضافه کردن بی جهت از سوی افرادی غیر از کادر فنی در این تیم مشاهده نمی‌شود.

مارکو رفت، اما توپ تنیس اینجاست

این بازیکن درباره مارکو اوکتاویو  سرمربی اسبق تیم ملی اظهارداشت:  او به ما دستور داده بود که باید توپ تنیسی همراه داشته باشیم و بر روی آن حرف نخست اسم تمام افرادی که برای بازیکنان انرژی مثبت ایجاد می‌کنند، نوشته شود و بازیکنان این توپ را در تمامی میادین به همراه داشته باشند، به همراه نداشتن این توپ تنیس برای هر بازیکن جریمه ۱۰۰ دلاری داشت! خودش رفت اما ما این توپ را همچنان داریم اگرچه در بازی‌های آخر در زمان حضور او دیگر خبری از جریمه ۱۰۰ دلاری نبود، اما همیشه مباحث تاکتیکی و کمک‌های روانشناسی او را به یاد داریم و از مارکو همواره به عنوان یک سرمربی حرفه‌ای که توانست اثرات زیادی در کشور به جا بگذارد یاد می‌کنیم، این سرمربی برزیلی سبک خاص خود را داشت و توانست تاثیرات فراوان مثبتی هم بر روی بازیکنان فوتبال ساحلی بگذارد.

اکبری در مورد سرمربی کنونی تیم ملی تصریح کرد: عباس هاشم‌پور از سال ۲۰۱۱ به همراه داداش زاده و سپس اکتاویو و میرشمسی در کسوت مربی همراه تیم ملی بوده، او حرفه‌ای است و تجربه فراوانی دارد و بی شک با وی می‌توان موفق بود.

این ملی پوش اصفهانی گفت: نکته مثبت این است که بازیکنان تیم ملی حدود هفت هشت سال در کنار هم بوده و بازی کرده‌اند و می توانند یکدیگر را چشم بسته پیدا کنند و این امر به دستاوردها و نتایج خوب تیمی منجر شده، این نکته بسیار مناسبی به شمار می‌رود اگرچه باید حمایت از سوی کمیته فوتبال ساحلی و از سوی فدراسیون افزایش یابد و امکانات و شرایط مانند دیگر کشورهای جهان در حد معقولی در اختیار ما قرار بگیرد، ما طی حدود هفت ماه آینده بازی نخواهیم داشت و می‌توان با یک برنامه‌ریزی مناسب و برقراری اردوها از مدت باقی‌مانده به خوبی بهره برد.

وی افزود: برای ارتقا در ورزش و پیشرفت در رشته ورزشی باید ذهن بازیکن و ورزشکار آزاد باشد اینکه مثلا ورزشکاری بخواهد در زمان خروج از کشور در فرودگاه برایش مشکل به وجود بیاید و حتی برای خدمت وظیفه رفتن دچار دردسر شود دغدغه‌های فراوانی برای بازیکن به وجود می‌آورد که از بار فنی او می‌کاهد و در کل به تیم ملی ضربه می‌زند.

اکبری اضافه کرد: درباره خدمت وظیفه عمومی باید بگویم که نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی نامه درخواستی برای معافیت من برای وزیر ارسال کرده تا یک سری از رشته‌های دیگر به غیر از رشته های المپیکی اضافه شود و برای آنها بتوان معافیت در نظر گرفت.

این دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت بدنی گفت که در دانشگاه به رشته ورزشی و ملی پوش اهمیت نمی‌دهند و متاسفانه در ترم گذشته استادان همه دروسم را به دلیل غیبت در زمان همراهی با تیم ملی حذف کردند، حتی دانشگاه یک بنر یا عکسی که ما درون آن باشیم به در و دیوار دانشگاه نزد و بی‌شک بسیاری از استادها ما را نمی‌شناسند و به آن اهمیت نمی‌دهد تا جایی که حتی استاد زبان تخصصی ما را مسخره کرد و این امر موجب ناراحتی بچه‌های کلاس شد.

وی افزود: امیدوارم دانشگاه‌ها با ملی پوشان بیشتر همراهی و همکاری کنند.

پیشرفت تیم ملی در گرو حمایت‌های فدراسیون و باشگاه‌ها

اکبری در پاسخ به این پرسش که برای پیشرفت در فوتبال ساحلی در سطح ملی و لیگ باشگاهی چه باید کرد گفت: فدراسیون فوتبال برای رونق فوتبال بانوان بسیاری از باشگاه‌ها را مجاب کرد که لیگ بانوان را حمایت کنند این موضوع را هم می‌توان برای فوتبال ساحلی منظور کرد، از سوی دیگر باید ساز و کار استفاده از قدیمی‌ها و پیشکسوتان ورزش ساحلی تعریف شود تا در باشگاه‌ها به مربیگری بپردازند، بازیکنان بزرگی مانند علی نادری کاپیتان از استان اصفهان برای تیم ملی بازی و پس از آن در کسوت مربی فعالیت کرد اما هم اکنون مشغول نیست، بطور کلی آن طور که باید و شاید از بزرگترها حمایت نمی‌شود.

وی تصریح کرد: از تجارب بازیکنان که ده پانزده سال برای تیم ملی زحمت کشیدند باید به نحو احسن استفاده کرد و از اندوخته های علمی و عملی آنها برای پیشبرد اهداف در فوتبال ساحلی به خوبی بهره برد، در فوتبال چمنی شرایط برای ادامه کار بازیکنان در کسوت مربیگری و یا دیگر سمت‌ها مهیا است اما در بسیاری از رشته‌ها این امکان وجود ندارد و بازیکنان با بی اعتنایی رها می شوند، از خود می‌پرسم که آیا آینده ما همین طور خواهد بود؟ امیدواریم مسئولان برای این امر تدبیری بیندیشد و ما که درآمدی نداریم و صددرصد تمرکزمان بر روی رشته ورزشی فوتبال ساحلی است بتوانیم در آینده با شرایط بهتری روبه رو شویم.

این ملی پوش ساحلی گفت: برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی در یک شهر به صورت متمرکز می‌تواند هزینه تیم‌ها را کاهش دهد و هم اکنون که فرش حداد اصفهان از لیگ یک به لیگ دسته یک آمده باید به گونه‌ای حمایت شود و با حضور حامی مالی و پخش زنده بتوان شرایط مالی تیم را بالا برد تا این امر رونق فوتبال ساحلی و پیشرفت رشته را در اصفهان فراهم کند.

بازیکن ایران ادامه داد: اگر بازی‌های لیگ برتر به صورت متمرکز برگزار شود به دلیل دوری مسافت شهرها به یکدیگر و گرانی ایاب و ذهاب و دیگر هزینه‌ها، می‌توان صرفه‌جویی و بجای آن قراردادهای بازیکنان را بهتر کرد تا کمی از مشکلات بازیکنان کاسته شود.

بازیکن اصفهانی تیم ملی فوتبال ساحلی خاطرنشان کرد: استمرار حضور یک تیم در لیگ برتر از حضورش مهمتر است زیرا بازیکنان با اینکه در شهر خودشان باشند و تیم شهرشان را بالا ببرند بسیار موفق‌تر خواهند بود و دلگرمی آنها نباید به سردی منجر شود، زمین ساحلی ناژوان اصفهان در صورت گذاشتن سکو و دیگر تجهیزات می ‌واند شرایط برگزاری مسابقات سطح بالاتر را داشته باشد و همین امر ساحلی اصفهان را در جایگاه بالاتری قرار خواهد داد.
وی افزود: حضور بانوان تماشاچی در بازی‌های فوتبال ساحلی به سود این رشته ورزشی است و خوشبختانه ما می‌توانیم با داشتن ورزشگاه مناسب زمینه حضور خانواده‌ها را در کنار یکدیگر برای تماشای این بازی ورزشی مهیا کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که برای استمرار و افزایش موفقیت های تیم ملی بخصوص افتخارآفرینی در جام جهانی چه باید کرد؟ گفت:در سواحل ریودوژانیرو کشور برزیل به فاصله هر ۲۰۰ متر یک زمین فوتبال ساحلی به چشم می‌خورد و ما پیش‌تر در این کشور اردو می‌زدیم و با تیم‌های بسیاری بازی می‌کردیم اما هم اکنون اردوهای برزیل برقرار نمی‌شود و همین امر تاثیر منفی بر تیم خواهد داشت، اگر مشکلات مالی وجود دارد باید برای همه رشته‌ها وجود داشته باشد نه اینکه فوتبال چمنی در ویترین و در سطح بالا قرار بگیرد و مخارج آنها به صورت کامل پرداخت شود اما دیگر رشته‌ها در حاشیه قرار گرفته و با آنها مانند رشته‌های بی‌اعتبار رفتار شود.

اکبری درباره بدترین نتیجه ایران برابر حریفان در طول ادوار مسابقات فوتبال ساحلی یعنی باخت ۷ بر ۳ مقابل بحرین و بهترین نتیجه یعنی برد ۲۰ بر صفر برابر فیلیپین گفت: حتی نمی‌توان فکرش را کرد که برابر بحرین هفت گل خورده‌ایم، البته باید گفت که کشورهای دیگر بویژه حاشیه خلیج فارس با سرعت در حال پیشرفتند، ما هم اکنون مانند لاکپشت حرکت می‌کنیم و کشورهای حاشیه خلیج فارس سرعتی مانند خرگوش دارند، بنابراین کار سختی برابر آنان خواهیم داشت، در رقابت‌های اخیر برابر امارات در نیمه نهایی، کار سخت بود و ما افزایش قدرت این تیم را حس می‌کردیم.

وی افزود: اوکتاویو سرمربی پیشین تیم ملی همیشه می‌گفت یک قهرمان به دست می‌آوریم مدام کلمه چمپیون (قهرمان)  را نگویید، کسب مقام نخست را به فراموشی بسپارید و با کنار گذاشتن غرور برای بقیه مصاف‌ها و دوره‌های بعدی مسابقات حاضر شوید.

ملی پوش فوتبال ساحلی تصریح کرد: ما در مقدماتی جام جهانی فوتبال ساحلی دیدیم که کشورهای عراق، ژاپن و عمان چه اندازه در این رشته ورزشی پیشرفت کرده‌اند اما ما در صورتی که نتوانیم تا سال‌های آینده شرایط را بهتر کنیم حریفان از ایران پیشی خواهند گرفت، در ضمن همین که ما در جام جهانی حضور نداریم نکته نامناسب و تاییدی بر قدرت افزایی رقیبان است و تا دیر نشده باید دست به کار شد.

اکبری گفت: در بازی برابر روسیه در مسابقات بین قاره‌ای که مصدوم شدم هواداران می‌گفتند با این حساب دیگر جام جهانی را هم از دست خواهی داد، انگار نمی‌دانستند که تیم ملی به جام جهانی نرفته زیرا همگان بر این باورند که تیم فوتبال ساحلی باید در تمام رویدادهای مهم جهانی حضور داشته باشد و این گونه از حیث قدرت و اقتدار به تیم ما نگاه می‌شود.

بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی ایران تاکید کرد: درخصوص پاداش‌های وعده داده شده و طلب از باشگاه‌ها باید بگویم، هم اکنون طلب ما جمع و زیاد است و امیدوارم بزودی پرداخت شود، اگرچه قراردادها در فوتبال ساحلی پایین است و کفاف زندگی حرفه‌ای در رشته ورزشی را نمی‌دهد.

داستان جالب راننده تاکسی و همسرش

وی درباره اینکه با وجود تمامی مشکلات اعم از اقتصادی، ایجاد شادی برای ایرانیان چه حسی در او ایجاد می‌کند؟ گفت: وقتی می‌بینم می‌توانیم اینگونه دل مردم را شاد کنیم انگار بسیاری از مشکلات را بی‌خیال می شویم و بر آنها چشم می‌پوشیم.

این فوتبالیست درباره مقام آقای گلی خود گفت: پیش از آغاز مسابقات جام بین قاره ای این انگیزه را داشتم که بتوانم برای تیم ملی به عنوان آقای گل مطرح شوم، خوشبختانه سیستم بازی ایران در حال حاضر به صورت بازار چرخشی است و من که به عنوان یک مدافع در پست ۲ بازی می‌کنم می‌توانم فاصله خود را با دروازه حریف کم کرده و گل بزنم.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌تر در مسابقات بلاروس و همچنین پرشین کاپ و مسابقات آسیایی آقای گل شده بودم و در این رقابت‌ها نیز با به ثمر رساندن ۶ گل آقای گلی این رقابت‌ها را از آن خود کردم، اگر مصدومیت برایم بوجود نمی‌آمد حتی شانس اینکه به عنوان بهترین بازیکن معرفی شوم وجود داشت.

بازیکن فوتبال ساحلی درباره سختی این رشته تصریح کرد: انصافا راه رفتن در ساحل برای یک آدم قد بلند و بطور کلی هر فردی سخت است چه برسد بخواهد بازی هم بکند، بازیکنان قد کوتاه تر نقطه ثقل پایین‌تری دارند، اما من با قد ۱۹۶ سانتی‌متر همچون یک بازیکنی که حدود ۱۷۵ تا ۱۸۰ سانتیمتر قد دارد یکسان است و می‌توانم در کنترل توپ و حفظ تعادل موفق باشم.

مشکل خروج از کشور با وجود دعوت باشگاه‌های خارجی

اکبری درباره دعوت شدنش از سوی تیم‌های خارجی گفت: از باشگاه‌های کاتانیا ایتالیا، لوانته اسپانیا و لوکوموتیو روسیه پیشنهاد داشتم اما بدلیل نداشتن کارت پایان خدمت و مشکل خروج از کشور نمی‌توانستم در باشگاه خارجی بازی کنم و حتی شرایط برای دیگر بازیکنان نیز به همین منوال است اما در کل می‌دانم که می‌توان با بازی در تیم‌های خارجی به بازیکن موفق‌تری تبدیل شد.

وی گفت: شرایط کنونی برای تمامی بازیکنان فوتبال ساحلی سخت است و آن طور که باید و شاید حمایت‌های لازم صورت نمی‌پذیرد برای مثال من برای این که بتوانم بیمه داشته باشم به بیمه کارگری به پایین‌ترین سطح روی آورده‌ام و امیدوارم این مشکل به زودی رفع شود.
ملی پوش ایران با بیان اینکه اصفهان بازیکنان متعدد و سطح بالایی دارد، ادامه داد: می‌توان به حسن سهرابی، افشین جعفری، مجید هاشمی، یاسر بیژنی، علی جعفری، دانیال جهانبازی، مسعود حَسنی، حسین رضایی و هادی فرهمند اشاره کرد که با تمام آنها می‌توان تیم‌هایی را برای اصفهان به لیگ برتر فرستاد و از آن برای پشتوانه‌ای برای تیم ملی استفاده کرد.

اکبری افزود: اینکه ما بازیکنان اصفهانی بتوانیم در تیم شهر خودمان بازی کنیم خیلی بهتر جواب می‌دهد تا نیاز باشد در تیم‌های شهرهای دیگر حضور پیدا کنیم و این امر برای دیگر شهرها نیز صادق است و امیدوارم تیم‌های متعدد و مقتدری از اصفهان در لیگ حضور یابد.
وی درباره مهدی شیرمحمدی گفت: او که از لحاظ چهره به تام هاردی بازیگر انگلیسی شبیه است می‌تواند به یکی از موفق‌ترین بازیکنان آینده فوتبال ساحلی ایران تبدیل شود.

بازیکن فوتبال ساحلی خاطرنشان کرد: امیدواریم کمیته فوتبال ساحلی همچون سال‌های قبل در حمایت از تیم ملی موثر باشد تا بتوان برای جام‌های بهتر و بالاتر در سطح جهان اقدام کرد و همچنان به عنوان یکی از موفق‌ترین تیم‌های ملی در مسابقات بین المللی دیگر جام‌های معتبر را به ایران بیاوریم، مسئولان باید به این نکته توجه کنند که تبعیض برای تیم‌های ملی خوب نیست و باید همه را به یک چشم نگریست تا بتوان شاهد موفقیت همه تیم‌ها بود.

اکبری درباره آرزوی خود در بعد ورزشی خاطرنشان کرد: دوست دارم که ایران قهرمان جام‌جهانی فوتبال ساحلی شود.

حضور اتفاقی ملی‌پوش فوتبال ساحلی در این رشته

مهدی شیرمحمدی در این گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: من اصالتا بختیاری از شهرستان فریدن و اکنون ساکن ویلاشهر شهرستان نجف آباد هستم، چهار ترم رشته تربیت بدنی خواندم و پس از آن راهی خدمت شدم و نتوانستم تحصیل را ادامه دهم اما هم اکنون مجدد در دانشگاه ثبت نام کردم، ورزش را از فوتبال چمن و از تیم فولاد ماهان سپاهان آغاز کردم که در آن زمان محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه بود، در آن ایام در لیگ استان و مسابقات آسیا ویژن بازی می‌کردم و سپس در لیگ برتر جوانان با تیم گهر دورود لرستان به زمین مسابقه رفتم، یک بار یک مربی نجف‌آبادی به من گفت که اگر می‌توانم برای تیم آنها در فوتبال ساحل بازی کنم و این شروع من در این رشته بود.

وی با بیان اینکه بازی با توپ فارغ از نوع آن را دوست دارد، تصریح کرد: پس از ورود به بازی چمن در هر موقعیتی که بازی می‌کردم به خوبی مسلط بودم، در پست‌های هافبک دفاعی، دفاع راست، دفاع چپ و دفاع آخر زیر نظر عباس سیمکانی در  باشگاه ذوب‌آهن به میدان رفتم و سابقه بازی در مسابقات فوتسال و کسب آقای گلی را هم داشتم.

وی افزود: پس از یک و نیم سال به خاطر مشمول خدمت شدن راهی خدمت وظیفه شدم و در دوران سربازی را در تیم ساحلی مقاومت گلساپوش یزد در لیگ سپری کردم و سپس به تیم ملی ایران دعوت شدم.

شیرمحمدی درباره دومین حضورش در جام بین قاره‌ای گفت: مسابقات بین قاره‌ای سخت و حریفان قدر هستند، در بازی با روسیه توانستم یک گل به ثمر برسانم و در بازی با امارات یک پنالتی خراب کردم و به طور کلی پنج گل ملی در کارنامه خود دارم که قطعا به دنبال افزایش آن خواهم بود.

این ملی پوش اضافه کرد: من معتقدم که اگر باشگاه‌های رسمی و اصلی مانند سپاهان و ذوب آهن از بازیکنان و تیم فوتبال ساحلی شهر خود حمایت کنند می‌توان برای موفقیت‌های رشته امیدوار بود زیرا وقتی یک باشگاه اسم و رسم دار به سراغ یک ورزش می‌رود، دیگر اسپانسرها، رسانه‌ها و تماشاچیان پای کار خواهند آمد و این را می‌توان به فال نیک گرفت.

نادیده گرفتن ظرفیت بالای اصفهان در فوتبال ساحلی

این بازیکن ملی پوش ایران گفت: اصفهان ظرفیت بسیار بالایی در فوتبال ساحلی دارد و همین الان فکر می‌تواند بیشتر از سه تیم بتواند در لیگ برتر به میدان بفرستد البته لازمه این امر حمایت بیشتر به ویژه در مباحث مالی و استمرار در تیم‌داری از سوی باشگاه‌های بزرگ و مطرح استان است.

وی در ادامه تصریح کرد: زمین فوتبال ساحلی ناژوان اصفهان در صورتی‌که برای آن سکو و نورافکن نصب شود می‌تواند به یکی از اماکن مهم و خوب این رشته ورزشی تبدیل شده و بسیاری را برای بازی فوتبال ساحلی ترغیب کند.

این بازیکن اضافه کرد:  افزایش قدرت تیم ملی فوتبال ساحلی مستلزم افزایش اردوهای تدارکاتی و بازی‌های دوستانه با تیم های مطرح جهان است تا عیار تیمی ما بالا رود و مشکلات خود را شناخته و در راستای رفع آن تلاش کنیم.

وی ادامه داد: مارکو اکتاویو و همیشه حرف‌های جالبی می‌زد و یک بار گفت چگونه در کشوری که این همه مشکلات اقتصادی دارد فوتبال به خوبی بازی می‌شود و بسیاری به این رشته علاقه مندند اگر کشور شما موقعیت و تجهیزات برزیل را داشت همواره در تمامی رقابت‌های جهانی به مقام قهرمانی دست می‌یافت.

بازیکن فوتبال ساحلی افزود: حرف‌های او به این معناست که پتانسیل و انگیزه در ایران وجود دارد، اما باید حمایت شود، همچنین معتقدم که نظم و ساختار مدیریتی و تیمی در تیم ملی فوتبال ساحلی کاملا مشهود است و می‌توان فوتبال ساحلی را همواره در بالاترین مقام‌ها در سطح جهان قرار داد.

شیرمحمدی تاکید کرد: پیام‌ها و صحبت‌های مردم انرژی مثبت و تاثیر خوب و فراوانی دارد، بی شک خیلی از موفقیت‌های ما حاصل انگیزه بخشی دوستان و هموطنان است و ایجاد شادی برای آنان بسیار به ما می‌چسبد.

وی درباره نوع و سبک بازی خود اظهارداشت: من ذاتا بازیکنی هجومی و گلزنی هستم البته هنوز در ساحلی جای کار دارم، علاقمندم در هر پستی هم که بازی کردم به تیم حریف گل بزنم، زمانی که ۱۸ سال داشتم در مسابقات فوتسال در استان اصفهان به آقای گلی دست یافتم.

این فوتبالیست تیم فوتبال ساحلی اضافه کرد: اینکه بازیکن دو پا هستم یک امکان مناسب برای من بوجود آورده و کنترل توپ، شوت و دریبل زنی را در من بهتر کرده است.

وی افزود: اگرچه صرف‌نظر از فوتبال و ورود به فوتبال ساحلی، من را از جنبه فنی و بار تاکتیکی قوی تر کرد اما از جنبه مالی شرایط کاملاً نامناسبی داریم و این امر تابحال ادامه داشته است، مردم فکر می‌کنند وضع مالی خوبی داریم اما شرایط اینطور نیست، هم اکنون در ویلاشهر شهرستان نجف آباد ساکن و همه مردم در آن منطقه مرا می‌شناسند و به هر شغلی که می خواهم روی آورم همه متعجب می‌شوند که لزوم شاغل شدن چیست.

ما در رئال مادرید و بارسلونا بازی نمی‌کنیم

شیرمحمدی ادامه داد: حتی برخی از همشهریان از من و یا امیرحسین اکبری تقاضای کمک می‌کنند آنها فکر می کنم ما در و رئال مادرید و بارسلونا بازی می‌کنیم حتی درخواست یخچال، شهریه دانشگاه و چیزهای دیگر شد که ما متاسفانه با وجود اینکه دوست داشتیم کمک کنیم این پول را در بساط نداشتیم.

وی درباره بازی کردن در کنار بازیکنان خوب و با تجربه کنونی خاطرنشان کرد: تمامی بازیکنان فعلی تیم ملی فوتبال یک وزنه و مهره اصلی به شمار می‌روند که غیبت و یا خداحافظی آنها با فوتبال ساحلی کامل برای تیم ملی مشهود است علی‌الخصوص امیر حسین اکبری از لحاظ روانشناسی و دیگر موارد به من خیلی کمک و راه را برای موفقیت مرد به خوبی هموار کرد.

ملی پوش ایران افزود: در مسابقات اخیر جام بین قاره ای مسابقه سختی برابر اسپانیا در فینال داشتیم مضافا بر اینکه امیرحسین اکبری بدلیل مصدومیت نیز در تیم نبود و در نتیجه یکی از مهره‌های اصلی تیم ملی را در اختیار نداشتیم، او تقریبا در هر دو بازی ۲ گل می‌زد و تیم را از فشار در می‌آورد، اما برابر امارات و اسپانیا عدم حضور او کاملاً به چشم می‌آمد.

بازی در کنار نسل طلایی فوتبال ساحلی افتخارآمیز است

شیرمحمدی تاکید کرد: من معتقدم که هم اکنون یک نسل طلایی فوتبال ساحلی مشغول بازی هستند و حضور و در کنار آنان و بازی کردن در کنارشان برایم کاملاً افتخارآمیز بوده، به طور قطع در کنار بازیکنان شاخص قرار گرفتن باعث می‌شود که با تجربه‌تر و کارآتر بشوم و سپس به توانمندی و تجربه آنان را کسب کرده و دوره‌های بعدی به بازیکنان دیگر انتقال دهم.

وی با بیان اینکه دوست دارد جایزه برترین بازیکن جهان را از آن خود کند، افزود: همچنین یکی از آرزوهایم این است که تیم ملی قهرمان جام جهانی شود تا ما بتوانیم ویترین افتخارات یکی از جذاب ترین رشته های ورزشی در سطح جهان را کامل کرده و دل مردم کشورمان را شاد کنیم.

ملی پوش کشورمان خاطرنشان کرد: نتیجه کنونی به دلیل غیرت، جدیت و از جان مایه گذاشتن اعضای تیم ملی بدست آمده و استعدادهای خوبی که مشاهده می شوند در صورت حمایت خواهند توانست در دوره‌های آینده هم برای تیم ملی موثر ظاهر شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =