همایش جایگاه زن در تمدن ایران و اسلام برگزار می‌شود

شهرکر- ایرنا- رییس شعبه ایرانشناسی شعبه چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری همایش جایگاه بین‌المللی زن در تمدن ایران و اسلام از محققان و پژوهشگران استان درخواست کرد تا مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

عباس قنبری عدیوی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همایش بین‌المللی جایگاه زن در تمدن ایران و اسلام به همت بنیاد ایران‌شناسی و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو ایران، پنجم و ششم اسفند ۱۳۹۸ در تالار محتشم بنیاد ایران‌شناسی برگزار می‌شود.

عضو بنیاد ایرانشناسی کشور گفت: محورهای این همایش جایگاه زن در آفرینش و تکوین، نقش زنان در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی و زنان و مطالعات آینده‌پژوهی در عرصه علم و فناوری، در کشورهای اسلامی و کشورهای غربی است.

به گفته وی،جایگاه زن در آفرینش و تکوین، زن در تاریخ تمدن ایران پیش از اسلام، زن در تاریخ تمدن ایران پس از اسلام و در جهان‌بینی اسلامی، زن در جوامع دیگر، نقش زنان در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی، زنان در دستیابی به صلح و پیشرفت پایدار با تکیه ‌بر تاریخ و تمدن ایران و اسلام، زنان در احیاء و ترویج میراث فرهنگی ناملموس، زنان: خودمراقبتی، خودباوری، زنان در تحکیم بنیان خانواده، زنان در اقتصاد خلاق، کارآفرینی و مسئولیت اجتماعی، زنان و مطالعات آینده‌پژوهی در عرصه علم و فناوری، در کشورهای اسلامی و کشورهای غربی و زنان در رسانه‌ها و فضای مجازی: فرصت‌ها و تهدیدها از جمله محورهای دیگر این همایش است.

قنبری اظهار داشت: مهلت ارسال چکیده مقالات با محورهای گفته شده تا ۱۵ دی و مهلت ارسال اصل مقالات تا ۱۵ بهمن است.

به گفته وی، محققان و پژوهشگران برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند با دبیرخانه همایش به شمارههای ۸۸۶۰۸۷۷۹_۰۲۱ و ۳۱۶۷۰۱۷_۰۹۱۰ تماس حاصل کنند یا به of.pr@iranology.ir مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =