بورس آذربایجان‌غربی همچنان روی خط صعود

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: شاخص کل بورس استان طی هفته گذشته در مقایسه با هفته پیش از آن با ۱۶ هزار و ۸۵۸ واحد افزایش به ۳۳۹ هزار و ۳۸۶ واحد رسید.

وحید جوادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار در فرابورس نیز افزایش ۲۲۶ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز به چهارهزار و ۳۸۵ واحد رسید.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۵۸ میلیون و ۲۶۱ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معاملات بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از ۳۷۳ میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق‌تقدم بیش از ۳۱۸ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه دانش بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۱۸ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از سهم ۴۷ درصدی خرید در هفته گذشته خبر داد و بیان کرد: طی این مدت سهام شرکت کشت و دامداری فکا با ۴.۵ درصد ارزش کل معامله‌های در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =