۳۰ بهمن آخرین مهلت ارسال آثار جشنواره فعالان دفاع مقدس در فضای مجازی است

زاهدان- ایرنا- مسوول فضای مجازی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: ۳۰ بهمن آخرین مهلت ارسال آثار جهت شرکت در دومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی است.

بتول شاهبازی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تبیین، انعکاس و ترویج ارزش‌ها و فرهنگ غنی دفاع مقدس و مقاومت در فضای سایبری،اندیشه ‌پروری، معرفت‌افزایی و تبیین مبانی نظری، شاخص‌ها و معیارهای امروزی نحوه حضور موفق و فعال دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی، تبیین راهکارهای ترویج و گسترش آن،انتقال آرمان‌های ارزشی و بینش‌های دفاع مقدس و مقاومت به نسل جوان در قالب‌های نو از جمله اهداف این جشنواره است.
وی بیان کرد: استفاده از ابزارهای نوین رسانه‌ای و هنری در فضای مجازی برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس و مقاومت، جلب مشارکت، حمایت و سهیم کردن نهادهای فعال فرهنگی مردمی مؤثر در فضای مجازی،شناسایی، شبکه‌سازی و به کارگیری فعالان سایبری متخصص و متعهد در حوزه دفاع مقدس و مقاومت، نمایش منسجم از ظرفیت‌های شناخته شده و پتانسیل‌های بالقوه سرمایه‌های دفاع مقدس و مقاومت در فضای سایبری از دیگر اهداف این جشنواره است.

مسوول فضای مجازی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت حمایت‌های مادی و معنوی از فعالان حوزه دفاع مقدس و مقاومت در فضای سایبری،جمع‌آوری و ایجاد بانک اطلاعاتی از فعالان و تشکل‌های صنفی حوزه دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی، تشکیل هیات اندیشه‌ورزان تخصصی فضای مجازی جهت تهیه نقشه راه برای فعالیت بنیاد در فضای سایبری نیز مدنظر است.
وی تصریح کرد: ارزیابی آثار و محصولات تولید شده مرتبط با دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی و انتخاب آثار برگزیده، ترغیب و تشویق متخصصان و فعالان فضای مجازی در خلق آثار جدید با محوریت دفاع مقدس و مقاومت،ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره، جذب، هدایت و سازماندهی گروه‌های تخصصی از بین دانشجویان، هنرجویان و دیگر جوانان مبتکر از دیگر اهداف راهبردی جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای  به شمار می‌روند.
شاهبازی اظهار داشت: با انتخاب آثار برگزیده و برتر در این جشنواره می‌توان زمینه لازم برای ارائه آثار تولید شده در رسانه‌های دیجیتال و همچنین تشویق و ترغیب تولیدکنندگان در تولید بیشتر با محوریت مقاومت، دفاع مقدس و همچنین حضور مؤثر و مردمی را رقم زد.
وی بیان کرد: با توجه به لزوم حضور جدی جوانان انقلابی در فضای مجازی و تشکیل جبهه جهادی در فضای سایبری برای مقابله با تهاجم سازمان یافته دشمنان انقلاب اسلامی ، شناخت ظرفیت‌های موجود، سازماندهی‌های آینده و بهره‌گیری از پتانسیل‌های نهفته در راستای توسعه و ترویج فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی با ایجاد بستری مناسب این روند شتاب بیشتری یابد. 
مسوول فضای مجازی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری جشنواره و دریافت محصولات و ارائه آن در نمایشگاه می‌تواند علاوه بر تکمیل بانک اطلاعات فعالان، باعث شناسایی نخبگان این حوزه شده و مسیر برنامه‌ریزی و تهیه نقشه راه آینده را جهت نیل به هدف‌های پیش رو فراهم کند. 
وی بیان کرد: نام‌نویسی در جشنواره و ایجاد محیط کاربری اختصاصی از طریق سایت www.defafestival.com انجام و تکمیل فرم شرکت در جشنواره با ارسال مشخصات (نام و نام خانوادگی، موضوع انتخابی، شماره تماس و نشانی پستی) میسر بوده و شرکت کنندگان پس از نام‌نویسی و فعالسازی حساب کاربری خود می‌توانند از طریق ارسال فایل جهت ارسال آثار خود اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =