دید افقی در جاده‎های بروجرد به ۲ متر رسید

بروجرد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی بروجرد گفت: به دلیل وجود مه شدید دید افقی در گردنه‎های این شهرستان به ۲ متر رسیده است.

بهروز یاراحمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به مه شدید در سطح منطقه به ویژه جادههای ارتباطی شهرستان از رانندگان تقاضا می شود ضمن استفاده از مه شکن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به افزایش مه گرفتگی هم اکنون دید افقی در سطح معابر شهری ۱۰۰ متر است، بیان کرد: با توجه به ورود سامانه جدید بارشی آسمان این شهرستان از بامداد دوشنبه بارانی و دمای هوا نیز با کاهش همراه خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی بروجرد اظهار داشت: دمای فعلی هوای این شهرستان هم اکنون یک درجه بالای صفر است، که نسبت به روز گذشته ۲ درجه کاهش یافت. 

یاراحمدی اضافه کرد: حداقل و حداکثر دمای این شهرستان به ترتیب یک و هفت درجه سانتیگراد است.

وی ادامه داد: مقدار بارش باران در سال زراعی جاری ۱۴۶میلیمتر است، در حالی که این مقدار در مدت مشابه سال گذشته ۲۴۷ میلیمتر بود.

فرمانده پلیس راه بروجرد در این خصوص گفت: جاده های منتهی به شهرستان بروجرد مه گرفته و غبار آلود است براین اساس رانندگان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

سرهنگ عبدالرحمن حقیقی افزود: در شرایط مه گرفتگی افق دید به شدت کاهش می یابد و رانندگان از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از چراغ های مه شکن در شرایط مه گرفتگی لازم و ضروری است، اظهار داشت: رانندگانی که قصد تردد در جاده های مه گرفته را دارند در صورت کاهش شدید میدان دید در مکانی مناسب توقف نمایند تا مه گرفتگی پایان یابد.

فرمانده پلیس راه بروجرد بیان کرد: در شرایط مه گرفتگی رانندگان در تقاطع ها و مکان های مسکونی و گردنه های برف گیر باید بیشتر رعایت کرده و از عجله و شتاب پرهیز کنند.

سرهنگ حقیقی اضافه کرد: رانندگان قبل از مسافرت از سامانه ۱۴۱ راهداری وضعیت جاده ها را مطلع شوند و در صورت شرایط نامناسب جوی از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

شهرستان بروجرد از شمال به استان همدان و از جنوب به خرم آباد و از شرق نیز به استان مرکزی وصل می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =