۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۱
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83594372
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت رکورد جدید پراکنش حیات وحش در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: با مشاهده گونه پرنده تلیله بلوطی رکورد جدیدی در پراکنش حیات وحش این استان ثبت شد.

مهرداد فتحی بیرانوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ۲ فرد تلیله بلوطی برای نخستین بار توسط محیط بان و همیاران محیط زیست شهرستان ازنا  مشاهده شد.

وی اظهار داشت: این پرندگان در تالاب خروسان ازنا که به استناد بند و ماده ۶ قانون حفاظت  و بهسازی محیط زیست جزء مناطق صید و شکار ممنوع استان می باشد مشاهده شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: با ثبت تلیله بلوطی به عنوان سومین پرنده تعداد پرندگان مشاهده شده در لرستان به ۲۳۹ گونه رسید.

فتحی بیرانوند افزود: تلیله بلوطی پرنده ای است آبچر از خانواده آبچلیک، با بدنی کوچک، قوز کرده و دوکی شکل و گردنی نسبتا کوتاه که به واسطه رنگ بلوطی بدن و منقار بلند خمیده اش قابل تشخیص است.

وی ادامه داد: اندازه بدن این پرنده حدود ۱۹ سانتی متر است که در ساحل دریاها ، سواحل گلی و همچنین آبهای داخل خشکی به سر می برد و از سخت پوستان کوچک و نرم تنان و حشرات تغذیه می کند  و معمولا جفت جفت و گاهی هم در مجموعه های چند تایی نیز دیده می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =