۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۲
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83594247
۰ نفر

برچسب‌ها

اولین دوره آموزش مربیگری فوتبال ایران در میبد برگزار شد

یزد- ایرنا- اولین دوره آموزش مربیگری فوتبال ایران درجه سی (C) با حضور ۲۴ نفر به مدت هفت روز در میبد برگزار شد.

فرماندار میبد شنبه شب در مراسم اختتامیه این دوره آموزشی گفت:شما ورزشکاران با ذوق و انگیزه و همراه با نگاهی خوب در این دوره آموزشی که برای اولین بار و با بهترین صورت در شهرستان  برگزار شد ، شرکت کردید.

حسین فلاح افزود: رفتار و منش شما به عنوان افراد جلودار در حوزه ورزش شهرستان می‌تواند الگو و اسوه بسیار خوبی در سطح عمومی جامعه و در بین دانش آموزان و علاقه مندان به فعالیت‌های ورزشی باشد.

وی با تشکر از مربیان و دست اندرکاران برگزاری این دوره آموزشی تصریح کرد: بعضی افراد خوب حرف می‌زنند ولی مرد عمل نیستند ،  شما نشان دادید مرد عمل هستید.

فرماندار میبد در ادامه اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری امر به ورزش «امر به معروف» است و باید در کنار تزکیه ، تهذیب نفس و تحصیل به آن توجه داشت.

وی نشاط و انگیزه داشتن را از ویژگی‌های مهم دوره جوانی برشمرد و یادآور شد : بر این اساس مسوولان باید نسبت به رفع مشکلات و مسائل در حوزه ورزش توجه‌داشته باشند.

فلاح همچنین با اشاره به اینکه پیاده روی هم نوعی ورزش است توصیه به فرهنگ سازی و نهادینه کردن ورزش برای داشتن روحیه ای خوب  و موثر در بالا رفتن آستانه تحمل افراد کرد.

مدرس فدراسیون فوتبال در حاشیه این مراسم اختتامیه در گفت وگو با ایرنا گفت: در این دوره آموزشی اصول مربیگری ،فرآیند مربیگری ، چگونگی آموزش تکنیک‌ها ، آناتومی ، تغذیه و اصول روانشناسی در فوتیال به مربیان فوتبال آموزش داده شد.

جمال دهقانی افزود: از تمام شرکت کنندگان آزمون عملی و تئوری گرفته‌می‌شود و افرادی که این دوره را با موفقیت طی کنند می توانند به  دوره «C» فوتبال آسیا ارتقا پیدا کنند.

وی با اشاره به موقعیت خوب فوتبال میبد تصریح کرد: مربیان بسیار خوب و آینده داری در این شهرستان هستند که باید به آنها بها داد و از ظرفیت‌های خوبی که در شهرستان وجود دارد استفاده کرد.

دهقانی دست آورد این دوره را شناسایی مربیان حوان عنوان کرد که می‌توانند به ارتقای فوتبال میبد کمک کنند.

وی گفت : شهرستان یزد به ترتیب در رده های  A، B، C آسیا و  Cایران ۱۵ ،  ۱۰۰ ،۲۰۰  و ۱۵۰ مربی دارد ، در کل استان نیز به ترتیب در این رده‌ها حدود ۱۷ ، ۱۵۰ ، ۲۵۰ و ۲۳۰ مدرک مربیگری داریم.

مربی فدراسیون فوتبال یزد از مهمان نوازی و امکانات ورزشی مهیا شده میبد تشکر کرد و یادآور شد : میبد از نظر رونق ، پتانسیل‌ها و امکانات خوب ورزشی و نیز سطح عملکرد ورزشکاران یک گام از شهرهای دیگر استان جلوتر است.

به گفته دبیر فوتبال میبد در دسته‌های یک ، ۲ ، نونهالان ، نوجوانان و جوانان به ترتیب ۱۴ ، ۱۳ ، ۱۴، ۱۲ و  ۸ تیم فعال وجوددارد ، همچنین در لیگ یک استان ۴ تیم و در لیگ برتر استان نیز یک نماینده دارد.

محمد حسین غفوری افزود:در فوتسال نیز در دسته های یک و ۲ هر کدام ۱۲ تیم  ، همچنین یک تیم  لیگ برتر استان و در جوانان و نونهالان استان نیز هر کدام سه نماینده داریم .

وی به تیم بازرگانی سناتور در لیگ دسته ۲ فوتسال کشور اشاره کرد.

میبد ۴۸ مربی فوتبال و حدود یک هزار و ۳۰۰ فوتبالیست ثبت شده در رشته های فوتبال و فوتسال دارد.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =