استقبال خوب از جشنواره مستند حقیقت در اهواز

اهواز - ایرنا - رییس انجمن سینمای جوان خوزستان گفت: استقبال از سیزدهمین دوره جشنواره فیلم مستند سینماحقیقت در اهواز با وجود فرصت کم برای تبلیغات بسیار خوب بود.

مهدی کیخایی شنبه در گفت و کو با خبرنگار ایرنا در خصوص برگزاری جشنواره مستند سینما حقیقت در اهواز اظهار داشت: یکی از ایرادات برگزاری جشنواره در اهواز فرصت کم برای تبلیغات در سطح استان و شهرستان بود که البته این موضوع به ستاد مرکزی جشنواره باز می گردد چرا که موضوع را دیر به ما اعلام کردند اما با این وجود به ویژه در روز دوم جشنواره استقبال خوبی را شاهد بودیم.

وی  افزود: در مجموع  برگزاری بخشی از جشنواره سینما حقیقت هر چند در مقیاس کوچکتر آن با جشنواه حقیقت در تهران فرصت مناسبی برای علاقمندان به سینما و مستند فراهم آورد چراکه با اکران رایگان مستندها در اهواز تلاش کردیم تا افرادی که امکان حضور در تهران را نداشتند هزینه های سنگین از قبیل ایاب و ذهاب، اسکان و حتی هزینه بلیط مستندها را متحمل نشوند.

رییس انجمن سینمای جوان خوزستان با بیان این که در کل هفت فیلم در جشنواره فیلم خوزستان به نمایش درآمد تصریح کرد:  سه اثر از مستندسازان خوزستانی در جشنواره اکران شد و فیلم های دیگر نیز براساس انتخاب و سیاستهای کلی جشنواره انتخاب شدند و امیدوارم در سال های آینده با پخش مستندهای بیشتری اتفاق بیفتد.

ضروت حمایت از مستندسازان خوزستانی

وی بیان کرد: سینمای مستند خوزستان به خاطر پیشینیه اش دارای ظرفیتهای خوبی است که نیاز به حمایت از فیلم سازان این حوزه دارد تا بتوانند به واسطه فیلم ها و مستندهایشان در  محافل هنری بیشتر معرف فرهنگ خوزستان باشند.

کیخایی بیان کرد: در حال حاضر تعامل انجمن سینمای جوان با دستگاه های اجرایی خوب است و  در مسئولان نیز همت کمک به این حوزه دیده می شود.

به گزارش ایرنا سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت از ۱۸ آذر سال جاری در تهران آغاز شده و تا ۲۵ آذر به دبیری محمد حمیدی‌مقدم در تهران ادامه دارد این جشنواره طی روزهای ۲۱ و ۲۲ آذر با اکران هفت مستند در خوزستان برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =