انرژی درمانی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان نیست

اردبیل - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با هشدار نسبت به فعالیت برخی از فرقه های نوظهور در زمینه انرژی درمانی گفت: این شیوه ردمانی به هیچ وجه مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیست.

دکتر قدرت اخوان اکبری شنبه شب به دستگیری اعضای ۲ فرقه نوظهور منحرف در استان که  فعالیت‌هایی نیز در زمینه انرژی درمانی نیز داشته‌اند، افزود: انرژی درمانی یکی از موارد غیرقانونی است که  افرادی با سودجویی از این روش برای درمان برخی بیماری‌ها بویژه بیماری‌های خاص وصعب‌العلاج سوء استفاده می‌کنند.

وی بیان‌کرد : انرژی درمانی به هیچ وجه مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نبوده و روش ثابت شده علمی برای درمان بیماری‌ها محسوب نمی‌شود. 

وی از شهروندان استان اردبیل خواست تا در این زمینه هوشیار بوده و فریب سودجویان را نخورند و در صورت برخورد با این گونه موارد حتما به اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اطلاع دهند تا برخورد لازم صورت گیرد.

هفته گذشته اعضای ۲ فرقه نوظهور  توسط سربازان گمنام امام زمان (ع) در اردبیل دستگیر شدند.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه این افراد با امور واهی و خلاف واقع به کسب اموال نامشروع می‌پرداختند،گفت: فعالیت‌های این گروه مبنای عقلی و شرعی نداشته و زمینه انحراف از مسیر حقیقی زندگی افراد را بدون اطلاع صحیح از واقعیت و موضوع فراهم می‌کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =