۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۱
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83594195
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آرامش به مرکز بیروت بازگشت

بیروت- ایرنا- پس از آنکه ده‌ها جوان معترض لبنانی در پنجاه و هشتمین روز از آغاز جنبش این کشور، عصر شنبه در میادین و مناطق ریاض الصلح، النجمه، الخندق، پل رینگ، الکولا، حمراء، قُریطم و وَردان در مرکز و غرب بیروت تجمع و راهپیمایی کردند، شنبه شب آرامش به این مناطق بازگشت.

پلیس امنیت داخلی لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که عده ای از جوانان معترض به وضع موجود، در مناطق یاد شده با نیروهای پلیس درگیر شدند و به طرف آنان سنگ پرتاب کردند که دو تن از آنان زخمی شدند اما پلیس خویشتنداری نشان داد و با بلندگو از جوانان خواست از تنش، تجمع و راه‌بندان اجتناب کرده و به خانه هایشان بازگردند.

در این بیانیه آمده است: تعداد اندکی از جوانان، به رفتارهای ماجراجویانه ادامه دادند که پلیس با گاز اشک‌آور آنان را متفرق کرد و هشدار داد در صورت تکرار اقدامهای تنش‌زا، تدابیر امنیتی خود را تشدید خواهد کرد.

شماری از جوانان نیز با حمل و برافراشتن پرچم های لبنان و در حالی که سوار بر خودروهای شخصی علیه برخی مقام‌ها شعار داده و خواستار تحقق خواسته های اجتماعی و اقتصادی خود بودند، از مرکز بیروت به سمت غرب آن حرکت کردند که موجب ترافیک سنگین در خیابان های این شهر شد.

 از ۲۵ مهرماه تاکنون هزاران کارگر، کارمند، جوانان حزبی و فعالان مدنی، دانشجویان و معلمان دانشگاه ها و مدارس خصوصی و دولتی با تظاهرات، تجمع و اعتصاب در شهرهای مختلف لبنان خواستار اصلاح ساختار سیاسی، پایان دادن به سوء مدیریت و فساد مقام ها، رفع بیکاری، گرانی و تورم، جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی (لیره) و افزایش حقوق و مزایا هستند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =