۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83594166
۰ نفر

برچسب‌ها

ورود توله شیرهای آفریقایی به پارک وحش کرج

کرج - ایرنا - رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج اعلام کرد که ۲ قلاده توله شیر سفید آفریقایی به مرکز حیات وحش پارک گل های شهید چمران کرج انتقال یافت.

پیمان بضاعتی پور روز شنبه در نشست خبری گفت : این ۲ توله شیر نَر و ماده با هدف انتقال خط خونی جدید از کشور آفریقا به ایران انتقال یافته اند که شیر نر «هیر» و شیر ماده «دنا» نام دارد که  اضافه شدن حیوانات و گونه های جدید جذابیت  مرکز حیات وحش پارگ گل های شهید چمران کرج را  دوچندان می کند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ادامه داد: در حالی که استان البرز با فقر فضاهای تفریحی و گردشگری روبرو است باغ گل‌هایِ پارک شهید چمران کرج و اتفاقات و رویدادهای فرهنگی  برگزار شده در آن توانسته به میزان موثری این کمبود را جبران کند.

بضاعتی پور افزود: یکی از جاذبه های دیگری که در دل این مجموعه استقرار یافته مرکز حیات وحش  حیوانات است که ۱۲ گونه از انواع خزندگان، ۵۰ گونه از انواع آبزیان و ۷۰ گونه از انواع ماکیان را در خود جای داده است.

به گفته وی؛ شیر، خرس، گوزن، لاما، پرنده‌های شکاری و آبزی از جمله حیواناتی هستند که در این مجموعه نگهداری می‌شوند و به تازگی ۲ دو جفت توله شیر سفیدِ آفریقایی نیز به جمع حیوانات این مرکز اضافه شده که پس از اُنس با محیط یکی از آنها  قرار است به مرکز دیگری انتقال داده شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری کرج  احداث پارک ۱۷.۵ هکتاری پارک حیات وحش کرج را  در ارتفاعات دستور کار دارد که فاز نخست آن در اردیبهشت ماه سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =