خانواده شهدای هنرمند در مراسم شاهدان شیدایی تجلیل شدند

تهران- ایرنا- با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خانواده شهدای هنرمند در مراسم شاهدان شیدایی تجلیل به عمل آمد.

این مراسم عصر شنبه به همت بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور مسئولان لشکری و کشوری، هنرمندان،  شعرا،  اهالی رسانه و خانواده معظم شهدای هنرمند در  حوزه هنری تهران برگزار شد.  
نصیر بیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان درباره برگزاری این مراسم گفت: در این مراسم از خانواده های ۲ هزار و ۱۵۹  شهید هنرمند که تا کنون شناسایی شدند، تجلیل به عمل آمد تا فرهنگ ایثار و مقاومت را برای نسل کنونی و نسل های آینده نهادینه کنیم.

بیگی ادامه داد: شهدای گرانقدر شهادت را بزرگترین هنر خود فرض کردند تا امروز در عرصه های هنری و اجتماعی ادامه دهنده راه آنها باشیم.

سردار پاسدار نعمان غلامی معاون سازمان بسیج مستضعفین با ذکر خاطره ای از شهدای دوران دفاع مقدس از جمله شهید ولیزاده خطاب به هنرمندان و کارگردانان فیلم و سینما گفت‌: شما که جلوه های هنر را در عرصه های مختلف خلق می کنید و هر کدام از آن راهی از ادامه راه شهداست باید بیشتر به این عرصه توجه کنید و  در تولید آثار فرهنگ ایثار و شهادت پویاتر عمل کنید.  
وی افزود: ای هنرمندان و ای کسانی که قلم شما عمق وجود رزمندگان را حکایت کرده و  میکند، بیشتر درباره شهدا قلم بزنید. خون شهدا جوشید تا امروز ما در امنیت کامل برنامه ای به این زیبایی در حضور خانواده شهدای هنرمند داشته باشیم.

یکی از مادران شهدا نیز در این مراسم با خواندن اشعاری در رسای شهدا گفت: شهادت هنر مردان خداست که مورد تشویق حاضرین در سالن قرار گرفت.  
ابوالفضل آقاسی فرزند مرحوم محمدرضا آقاسی هنرمند معاصر و شاعر نیز قطعات شعری را اجرا کرد، همچنین علیرضا افتخاری نیز در ادامه این مراسم سروده ای درباره مقام شهدا اجرا کرد.
در این مراسم  از خانواده شهیدان محمد تنگستانی،  جعفر پاب،  مجید جباری،  حجت اله یخچالی و علیرضا قدیمی به نمایندگی از سایر خانواده های شهدای هنرمند تجلیل به عمل آمد.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سردار پاسدار حسین  نجات معاون فرهنگی سپاه، سردار  پاسدار نعمان غلامی معاون اجرایی بسیج، انتظامی سرپرست معاونت سینمایی وزارت ارشاد، مهدی چمران عضو سابق شورای شهر تهران،  سید محمد حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی،  استاد گلریز،  استاد جمشید جم و جمع کثیری از خانواده هنرمندان در این مراسم حضور دارند.  
یکی از شاعران هنرمند با قرائت اشعاری از مولای متقیان حصرت علی ابن ابیطالب (ع) از شهدای مدافع حرم از جمله شهید محسن حججی تقدیر و تجلیل کرد.

 در بخش دوم تجلیل از خانواده شهدای هنرمند از خانواده شهیدان فیروز حمیدی زاده، ارکان قدیمی، مجید غلامی، فریبرز یزدان شناس، هادی باغبانی، حمید زاهدی، ماشالله صفاری، عباس آقا دادی، عبدالرضا مصلی نژاد و مصطفی چمران  با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.  
وزیر ارشاد و معاون فرهنگی سپاه از هنرمند ایثارگر جمال شورجه که با ویلچر به همراه فرزند و همسرش آمد، تجلیل و قدردانی کرد.  
مهدی چمران در این مراسم نکاتی از فرمایشات امام خمینی (ره)  و رهبر معظم انقلاب درباره هنر و هنرمندان  و همچنین خاطره ای از شهید چمران درباره  دیدار و رفتار با هنرمندان بیان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =