حماس: برای لغو محاصره غزه به دنبال وضع معادلات جدیدی هستیم

تهران-ایرنا- یکی از رهبران جبنش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در راهپیمایی گسترده مردم نوار غزه اعلام کرد در صورتی که صهیونیست ها به محاصره ۱۳ ساله علیه نوار غزه پایان ندهند، معادلات جدیدی را برای تغییر اوضاع علیه دشمن وضع خواهند کرد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری رسمی فلسطین (معا)، «اسامه المزینی» در راهپیمایی گسترده مردم نوار غزه گفت: به دشمن می گوییم که معادلات تغییر کرده و حماس آماده است معادلات جدیدی را برای لغو محاصره ظالمانه از غزه وضع کند.

هزاران نفر از مردم نوار غزه دیروز جمعه به مناسبت ۳۲ سالگی تشکیل جنبش حماس در این باریکه تجمع و راهپیمایی کردند.

وی خطاب به صهیونیست ها، آنها را از اقدام سخت گردان های القسام(شاخه نظامی جنبش حماس) و جناح های مقاومت برحذر داشت و هشدار داد که گردان های القسام هزاران نفر را برای بیرون کردن شما(صهیونیست ها) از فلسطین آماده کرده اند.

این مقام حماس تاکید کرد که حقوق ملت فلسطین قابل چانه زنی نیست و مقاومت همه توطئه ها را خنثی می کند.

المیزنی خطاب به گردان های القسام گفت که اشغالگران تنها زبان زور و جنگ را می فهمند، شما هم با همین زبان آنها را سخن بگویید. قدرت خود را افزایش دهید و همچنان به حملات خود به دشمن ادامه دهید.

وی با بیان اینکه حماس از مقاومت اهالی قدس در برابر اشغالگران حمایت می کند، از آزادگان کرانه باختری و مردم الاقصی خواست که قدس را خط قرمز و امانت امت اسلامی بدانند  و از آن دفاع کنند.

«فتحی حماد» از دیگر رهبران حماس  نیزز در سخنانی در حاشیه این راهپیمایی گفت: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به  تلاش خود  برای انجام مبادله اسرا و آزاد شدن اسیران فلسطینی ادامه می دهد.

این عضو حماس تاکید کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به تقویت وحدت ملی در مسیر انجام  آشتی ملی ادامه می دهد و آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات سراسری دارد.

غزه ۱۳ سال است که در محاصره کامل رژیم صهیونیست ها قرار دارند و مردم این منطقه با مشکلات فراوانی روبه رو هستند. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اسرائیل این باریکه را به بزرگترین زندان جهان تبدیل کرده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =