امنیت ملی آمریکا با تصمیمات نابخردانه رهبران آن تهدید می‌شود

تهران - ایرنا - کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در واکنش به اظهارات برایان هوک مسئول پرونده ایران در کاخ سفید گفت: امنیت ملی آمریکا با تصمیمات نابخردانه رهبران آن تهدید می‌شود.

خسروی در واکنش نسبت به اظهارات اخیر برایان هوک که گفته قصد ما برای تحریم ایران جلوگیری از تهدید امنیت ملی امریکا بوده است گفت: امنیت ملی امریکا را رهبران نابخرد آن تهدید می‌کنند که با اتخاذ تصمیم های یکجانبه، غیر قانونی وتنش آفرین همه جهان را به هم اوردی با خود وادار کرده‌اند.
وی اظهار داشت: فرار از اجرای تعهدات قانونی از سوی آمریکا و استفاده ابزاری از تحریم و تروریسم اقتصادی که هدفی بغیر از فشار بر معیشت، سلامت و پیشرفت مردم ایران را دنبال نمی کند توجیهی ابلهانه برای جنایت علیه مردمی است که با همه بدعهدی ها پای تعهدات خود ایستادند.
سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان کرد: آمریکا با خروج از توافقی بین المللی که پشتوانه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را دارد عملا صلح و امنیت جهانی را به چالش کشید و نمی تواند با گرفتن ژست گفت وگو و مذاکره از  پاسخگویی به افکار عمومی جهانی فرار کند.
خسروی تاکید کرد: تبادل زندانیان که بدون هیچ گونه مذاکره ای و بر اساس پیگیری رویکردی انسانی از سوی ایران انجام شد ابتدای هیچ مسیر جدیدی نیست بلکه پایانی است بر شرایط مشقت بار افرادبیگناهی که با راهزنی بین المللی از سوی آمریکا برای باج گیری به اسارت در آمده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =