۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۳
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83593947
۰ نفر

برچسب‌ها

قطع درخت در بنادک سادات، فراگیر نیست

یزد- ایرنا- بخشدار مرکزی مهریز گفت: خبر قطع درختان در روستای بنادک سادات در این بخش فراگیر نیست و طبق مقررات کار نظارت بر هرگونه سوء استفاده احتمالی با جدیت صورت می‌گیرد و همکاری مردم هم ضروری است.

مهدی دهقانی‌زاده عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  هرگونه تغییر کاربری باغات و قطع هر نوع درخت در منطقه بر اساس مقررات ممنوع و با خاطیان طبق مقررات برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: انتشار برخی اخبار در خصوص قطع درختان در بنادک سادات فقط مربوط به تعداد محدودی بوده که شاکی خصوصی دارد و به هیچ وجه گسترده نیست.

این مسئول اظهار داشت: مسوولان مرتبط در برخی دستگاه‌های اجرایی با همکاری دهیار و شورای اسلامی و این بخشداری در اعمال مقررات نظارت عالیه دارند.

دهقانی‌زاده از عموم  مردم و مسافرانی که به مناطق بخش مرکزی سفر می‌کنند خواست به مقررات احترام  بگذارند و در صورت مشاهد موارد تخلف نسبت به گزارش آن اقدام کنند.

همچنین مدیر جهاد کشاورزی مهریز گفت: خبر قطع درختان در فضای مجازی در روستای بنادک سادات گسترده نیست و در صورت مشاهد طبق مقررات اقدام می‌شود.

محمد جعفری افزود: قطع درختان خشک چندین ساله منطقه و جایگزینی درختان جدید جزو برنامه‌های مهمی است که طبق مقررات انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: طرح نوسازی درختان بخاطر خشکسالی و نابود شدن برخی درختان خشک در دستور کار است که با همکاری کشاورزان انجام می‌شود.

همچنین رییس شورای اسلامی روستای بنادک سادات گفت: در ۲ الی سه باغ منطقه حدود ۱۰ الی ۱۵ اصله درخت قطع شده است.

یوسف دهقان بنادکی  افزود: قطع درختان اخیر در حجم محدود شاکی خصوصی دارد که طبق مقررات در حال بررسی و اقدام است .    

وی خاطر نشان کرد: قطع هرگونه درخت‌تر غیرقانونی است و طبق مقررات توسط دستگاه‌های مسوول اقدام مناسب صورت می‌گیرد.

دهقان از مردم خواست  در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را برای بررسی و اقدام به شورای محل اطلاع دهند   

این روستا با یک هزار  و ۵۰۰ نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری شمال غربی شهر مهریز قرار دارد.

 مرکز  این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =