هاشمی: با توجه به شرایط موجود شانس موفقیت در المپیک بسیار کم است

تهران- ایرنا- سرمربی لژیونر تیم ملی تفنگ ایران معتقد است مشکلات پیش‌ روی رشته تیراندازی طی مدتی که وی با فدراسیون و تیم ملی همکاری داشته، کاهش نیافته و با این شرایط شانس موفقیت در المپیک برای تیراندازان کشورمان بسیار کم است.

الهام هاشمی که اواسط اسفندماه سال گذشته به منظور هدایت تیم ملی تفنگ کشورمان با فدراسیون قرارداد همکاری امضا کرده است در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت:‌ خدا را شاکرم که طی مدت کوتاهی که با تیم ملی تیراندازی با تفنگ ایران کار کردم نتایج نسبتا خوبی حاصل شد و جا دارد به قهرمانان خوب‌مان و همکارانم در کادر مربیگری و مسوولین فدراسیون صمیمانه تبریک و خسته نباشید بگویم.

وی در مورد علت استعفای خود اظهار داشت:‌ با توجه به مشکلاتی که قبل از تمام اعزام‌ها طی مدت حضور هشت ماهه‌ام در تیم ملی وجود داشت و هیچوقت کم‌رنگ نشد و همچنین مشکلاتی چون نداشتن فشنگ برای تمرین و گاهی عدم موافقت شورای برون مرزی با اردوهای کوتاه مدتی که فقط به منظور تمرین با فشنگ درخواست کرده بودیم که البته تمرین با فشنگ حق مسلم هر تیراندازی است، شانس موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را با توجه به شرایط موجود بسیار کم می‌بینم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مشکلات طی هشت ماه مانده به المپیک قابل حل هستند یا خیر؟ گفت:‌ به اعتقاد من بسیاری از این مشکلات به راحتی می توانستند قابل حل باشند اما اراده‌ای برای رفع آنها ندیدم و سکوت در برابر تکرار آنها را ظلم به قهرمانان بزرگ کشورم می‌دانم.  

سرمربی سابق تیم ملی تیراندازی سنگاپور تصریح کرد: مطلبی که مایلم دوستداران ورزش تیراندازی بدانند این است که ۲۲ آبان‌ماه استعفایم را تقدیم فدراسیون کردم با این امید که تا روز شروع اردوی تیم تفنگ که قرار بود ۱۶ آذرماه باشد، فرصت کافی برای پیدا کردن مربی جدید وجود داشته باشد و اردوی تیم ملی یک روز هم به تاخیر نیافتد اما متاسفانه اردوی تیم تفنگ هنوز هم شروع نشده و من هر روز شاهد خواندن این مطلب در رسانه‌ها هستم که هنوز فدراسیون با من به توافق نرسیده است. این در حالی است که طی ۳۲ روزی که از استعفای من میگذرد تاکنون تنها یکبار یکی از اعضای هیأت رییسه فدراسیون در این مورد با من صحبت کرده و پاسخ من این بوده است «المپیک شوخی نیست که با این شرایط بتوانیم نتیجه بگیریم!»

وی افزود:‌ طی هفته‌های گذشته که من به هیچ یک از تماس‌های خبرنگاران پاسخ نمی‌دادم به این امید که قهرمانان‌مان بدون وجود حاشیه و در آرامش کامل بتوانند به تمریناتشان ادامه دهند بعضی از دوستان در برخی از رسانه‌ها احتمال داده بودند که من بخاطر دستمزد پایین حاضر به ادامه همکاری با فدراسیون نیستم. از اعماق وجودم بابت این طرز تفکر متاسفم زیرا اگر قرار بود به این دلیل تیم ملی را در چنین زمانی رها کنم به طور قطع به ایران بازنگشته و به مربیگری با حقوق چند هزار دلاری ادامه داده بودم!

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =