۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 83593935
۱ نفر

برچسب‌ها

جریمه ۴۴۲ میلیون ریالی فروشنده اسباب‌بازی در اردبیل

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: اسباب‌بازی فروش متخلف در این استان ۴۴۲ میلیون ریال جریمه شد.

علی رحیمی‌آذر روز شنبه افزود: با شکایت شاکی خصوصی و نظر کارشناسان صنعت، معدن و تجارت اردبیل پرونده صنفی این فرد متخلف در تعزیرات حکومتی تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه چهارم بدوی ارجاع شد.

وی اظهارداشت: پس از رسیدگی و احراز تخلف، این فرد به علت گران‌فروشی و فروش اسباب‌بازی غیراستاندارد و تقلب به مبلغ ۴۳۴ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۸۰۰ ریال و همچنین از بابت قاچاق بودن اسباب‌بازی‌های مکشوفه به مبلغ هفت میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۵۰ ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

او پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و بیان‌کرد: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های سیستم قضایی است.

رحیمی‌آذر با بیان اینکه هیچ صنفی حق افزایش قیمت به بهانه گران شدن نرخ بنزین را ندارد، اضافه‌کرد: هرگونه افزایش قیمت کالاها تخلف بوده و با متخلفان بدون اغماض برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از تشدید نظارت و بازرسی‌های مستمر و مداوم بر فعالیت‌های صنفی خبر داد و گفت: مردم هرگونه سوء استفاده احتمالی از جمله گران‌فروشی، کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را گزارش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =