۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۹
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83593933
۰ نفر

برچسب‌ها

قم قطب رشته‌های فلوربال و راگبی کشور است

قم – ایرنا – رییس هیات انجمن‌های ورزشی قم، با بیان اینکه قم قطب رشته فلوربال و از جمله مدعیان راگبی کشور است، گفت: نخسیتن مدرسه فلوربال و همچنین نخستین لیگ راگبی کشور در قم ایجاد شده‌است.

سعید توکلی، عصر شنبه درمجمع سالیانه هیات انجمن‌های ورزشی قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان، افزود: عضویت پنج تن از ورزشکاران استان در تیم ملی فلوربال،ایجاد کانون استانی راگبی و راه‌اندازی نخستین لیگ راگبی کشور از جمه اقدام های مهم این هیات در سال ۹۷ است.

وی با بیان اینکه ۱۸ رشته و بیش از ۵۰ زیررشته ورزشی زیر مجموعه فدراسیون ورزش های همگانی وجود دارد گفت: از این تعداد، ۱۲ رشته از جمله دارت، سپک تاکرا، بیسبال، سافتبال، راگبی، ورزش‌های هوایی، فلوربال، اسپوکس، کیک بوکسینگ، رزم آوران، طناب کشی و موی تای از جمله رشته‌های فعال درقم است.

توکلی با بیان اینکه بسیاری از این رشته‌ها به دلیل تخصصی بودن، تعداد ورزشکاران کمی در آن فعالیت می‌کنند، ادامه‌داد: قم در رشته بیسبال ۱۰ سال است که در سطح اول کشور جزو سه تیم اول بیسبال ایران است که به دلیل اینکه حدود ۵۰ ورزشکار در این رشته بیشتر فعالیت نمی کند، امکان توسعه این رشته وجود ندارد.

وی، با بیان اینکه بسیاری از رشته های ورزشی این هیات برای مردم شناخته شده نیست، ادامه داد: با وجود اینکه قم در برخی از این رشته های جزو سرآمدان کشور است ولی به دلیل اینکه تعداد ورزشکاران این رشته ها بسیار کم است، امکان توسعه این رشته ها وجود ندارد.

رییس هیات انجمن های ورزشی قم، ادامه داد: گران بودن تجهیزات، واردات بودن بسیاری از وسایل ورزشی و همچنین فعالیت تعداد محدودی از ورزشکاران در برخی از رشته های زیر مجموعه این هیات، موانع و مشکل های توسعه این رشته ها در استان است.

وی با بیان اینکه امکان فعال سازی دو تا سه رشته هیات انجمن های ورزشی در بخش های تابعه استان وجود دارد، افزود: فلسفه این هیات، توسعه رشته ها و تبدیل آنها به هیات مستقل است که راگبی به دلیل توسعه و ظرفیت هایی که قم در این رشته دارد، امکان تبدیل آن به هیات ورزشی مستقل در استان وجود دارد.

توکلی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده این هیات در سال ۹۷ گفت: بانوان ورزشکار استان سال گذشته در رشته های سپک‌تاکرا، سافت‌بال، راگبی، دارت و اسپوکس در مسابقات مختلف قهرمانی کشور، لیگ دسته یک و المپیاد استعدادهای برتر ورزشی اعزام شده‌اند.

رییس هیات انجمن های ورزشی قم، ادامه داد: سال گذشته بانوان ورزشکاران استان به ۷ رویداد ملی و آقایان ورزشکار قم در  ۱۲ رویداد اعزام شدند.

وی افزود: راگبی هفت نفره، بیسبال، دارت، راگبی ساحلی، فلوربال از جمله رشته هایی است که آقایان ورزشکاران استان در سال گذشته در مسابقات قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی، قهرمانی باشگاه های کشور اعزام شدند.

توکلی، کسب ۱۶ مدال و ۶ عنوان تیم در رقابت های ملی را از جمله دستاوردهای این هیات در سال گذشته دانست و اظهار داشت: ورزشکاران استان در رشته های مختلف این هیات موفق به کسب ۷ مدال طلا، ۴ نقره، ۴ برنز و همچنین کسب ۲ عنوان قهرمانی، ۲ عنوان نایب قهرمانی و ۲ عنوان سومی شدند.

رییس هیات انجمن های ورزشی قم، ادامه داد: ۲ تن از ورزشکاران استان در سال گذشته موفق به کسب عنوان در آسیا شده اند که کسب عنوان قهرمان آسیا در رشته کیک بوکسینگ واکو و نایب قهرمانی آسیا مهدی صبری از جمله دیگر دستاوردهای این هیات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =