۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83593931
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۷۲ بانوی سفیر سلامت در پاکدشت فعالیت می‌کنند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پاکدشت از فعالیت ۴۷۲ بانوی سفیر سلامت در محلات مختلف این شهرستان خبر داد.

هادی تمهیدی روز شنبه در حاشیه مراسم تقدیر از سفیران سلامت پاکدشت که در کانون شهدای این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: در راستای ارتقاء سلامت خانواده‌های شهرستان پاکدشت، ۴۷۲ بانوی سفیر سلامت در مناطق مختلف شهرستان نسبت به آموزش و ارائه شیوه‌های مراقبت از خانواده‌ها، به شهروندان اقدام می‌کنند.
وی افزود: این داوطلبان با حضور در ۲۴ مرکز تعیین شده در مناطق مختلف نسبت به انتقال اطلاعات بهداشتی به خانوارهای تحت پوشش، مشارکت داوطلبانه در طرح‌های ملی مثل واکسیناسیون و کمپین ملی فشار خون و ارائه آموزش شیوه‌های خودمراقبتی به افراد مختلف اقدام می‌کنند و فعالیت آنان در طول سال استمرار دارد.
وی اظهار کرد: در اجرای این طرح، هر بانوی سفیر سلامت، رسیدگی به ۴۰ خانواده را بر عهده دارد و هر هفته یک بار، با حضور در پایگاه‎‌های مربوطه و از پیش تعیین شده، آموزش‌های لازم را دریافت و موضوعات مورد نظر را به خانواده‌های تحت پوشش خود منتقل می‌کند.
تمهیدی از پیگیری و انتقال پیام‌های مرکز بهداشتی درمانی به مردم، جمع آوری آمار و اطلاعات حیاتی در محدوده فعالیت خود، جلب مشارکت و همکاری مردم برای رفع مشکلات و مسائل محلی و یادگیری مفاهیم و مهارت‌های بهداشتی و انتقال آنها به خانوارهای تحت پوشش را از جمله اهداف داوطلبان سلامت ذکر کرد. 
وی گفت:مراکز شهید اشرفی اصفهانی، حصارامیر، فرون آباد، خاتون آباد، ‌یبر، سامان شهر،شریف آباد، گلزار،علامه ،مقداد ،کرمانیه، مامازند، شهرک انقلاب، جیتو، نامجو، مصلی، مسکن مهر۱ و ۲ ، استاد شهریار، حضرتیه، امام سجاد (ع) و امام باقر(ع) از جمله مراکز مجری طرح سفیران سلامت پاکدشت می‌باشند.
فرماندار پاکدشت تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار خانواده تحت پوشش خدمات طرح سفیران سلامت در مناطق مختلف پاکدشت قرار دارند.
شهرستان پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =