۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83593926
۰ نفر

برچسب‌ها

رشته‌های مستعد بخش‌های تابعه قم شناسایی شود

قم – ایرنا – مدیر کل ورزش و جوانان قم، گفت: شناسایی رشته‌های اولویت‌دار و مستعد دربخش‌های تابعه استان به منظور توسعه ورزش در این بخش ها ضروری است.

رسول منعم عصر شنبه درمجمع سالیانه هیات انجمن‌های ورزشی قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان، با بیان اینکه توسعه برخی رشته‌های زیر مجموعه انجمن‌های ورزشی نیاز به زیرساخت‌های مهمی ندارد، افزود:‌استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش، پایگاه‌های مقاومت بسیج و بوستان‌های استان در راستای توسعه این رشته‌ها می‌توان اثرگذار باشد.

وی  با اشاره به فعال بودن ۱۲ رشته از ۱۸ رشته زیرمجموعه فدراسیون ورزش‌های همگانی در قم ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان، امکان فعال‌سازی تمام رشته‌های این فدراسیون در قم وجود دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، تاکید کرد: دعوت از مربیان زبده کشور، توجه به استعدادیابی و معرفی رشته‌های ورزشی به مردم، استعدادیابی و توجه جدی به توسعه ورزش بانوان از جمله اولویت‌هایی است که باید مورد توجه هیات انجمن‌های ورزشی قرار گیرد.

منعم، افزود: معرفی رشته‌های ورزشی در قالب جشنواره‌های فرهنگی و همچنین شناسایی و فعال‌سازی رشته‌های مستعد در بخش‌های تابعه ضروری است.

وی با بیان اینکه در توسعه کمی و کیفی رشته‌های ورزشی زیر مجموعه انجمن‌های ورزشی گام‌های مهمی در کشور و استان برداشته شده است، گفت: این هیات به دلیل دار بودن رشته‌های مختلف ورزشی، دارای رسالت‌های سنگینی در توسعه ورزش در سطح استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، قانون‌مند کردن و ساماندهی رشته‌های ورزشی را ضروری دانست و گفت: این هیات به دلیل وجود رشته‌های متعدد نقش مهمی در توسعه ورزش در استان دارد.

منعم ادامه داد: تیم‌هایی از استان در لیگ‌های مهم کشوری حضور دارند که این موضوع بستر لازم برای جذب و توسعه رشته‌های مختلف ورزشی و همچنین معرفی ظرفیت‌های ورزش قم در کشور را فراهم می‌کند.

وی میزبانی رخدادهای کشوری را از جمله اولویت‌های این اداره کل دانست و افزود: قم به دلیل جایگاه و موقعیت جغرافیایی و همچنین زیرساخت‌های ورزشی مناسب، آمادگی لازم برای میزبانی از رویدادهای ملی را دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان قم، تاکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون این استان ۵ میزبانی اردوی تیم ملی و ۴۵ میزبانی از رویدادهای ملی را به عهده داشته‌است.

منعم، برگزاری مجمع‌های سالیانه ورزشی را موجب تحول در ورزش قم دانست و ادامه داد: بررسی مشکل‌ها، ارائه راه حل‌ها، به‌روز نمودن لیست مجمع‌ها و همچنینبررسی عملکردها و برنامه‌های هیات‌های ورزشی از جمله دستاوردهای برگزاری این مجمع‌های ورزشی است.

وی، با بیان اینکه تجهیز خانه‌های ورزش روستایی ظرفیتی خوب برای توسعه ورزش در روستاها را فراهم کرده است، گفت: ۸۰ خانه ورزشی در روستاهای قم به وسایل ورزشی مانند دارت، فوتبال دستی و میزهای پینگ پنگ مجهز شده‌است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =