افزایش تعداد کودکان سرطانی در یمن به دنبال ادامه جنگ

تهران-ایرنا- رئیس بخش مرکز ملی سرطان یمن روز شنبه اعلام کرد که شمار بیماران و کودکان یمنی مبتلا به سرطان به دنبال ادامه حملات ائتلاف سعودی و محاصره این کشور افزایش یافته و سازمان ملل مسئول این وضع است.

به گزارش شبکه خبری المسیره، «علی المنصور» گفت که این مرکز داروهای ضد سرطان در اختیار بسیاری از مراکز پزشکی یمن قرار داده  اما قادر به تامین همه نیازهای این مراکز نیست.

وی با بیان اینکه آمار مرگ و میر کودکان مبتلا به سرطان در حال افزایش است، سازمان ملل را مسئول این وضعیت خواند و خواست که ائتلاف سعودی را برای توقف محاصره و جنگ تحت فشار قرار دهند.

از سوی دیگر، «حمود هدیش» رئیس بخش سرطان اطفال در مرکز ملی سرطان به المسیره گفت که این مرکز در دو بخش بستری و کلینیک‌ های مشاوره ای، به سوالات و مشکلات و نیازهای مبتلایان قدیمی و جدید به بیماری سرطان پاسخ می گوید.

هدیش افزود که بیشتر مبتلایان به سرطان به سبب اوضاع کشور و عدم توانایی خانواده شان برای رساندن بیماران به مراکز پزشکی، دیرهنگام و در شرایط بسیار دشوار به این مراکز مراجعه می کنند.

رئیس بخش سرطان اطفال در مرکز ملی سرطان تصریح کرد که برخی از مبتلایان به این بیماری به سبب شرایطی که دشمن بر کشور و مردم یمن تحمیل کرده، در شرایط بسیاری دشوار قرار دارند و قبل از به مراکز پزشکی مراجعه کنند و تحت درمان قرار بگیرند، فوت می کنند.

این مسئول یمنی گفت که دسترسی به داروهای ضد سرطان به سبب محاصره کشور بسیار دشوار است. این مرکز با کمبود شدید دارو روبه رو است و نیز بودجه لازم برای خریداری این داروها را ندارد.

هدیش تاکید کرد که جامعه جهانی باید شرایط بیماران یمنی، خانواده هایشان و مراکز پزشکی در یمن را درک کنند که فاجعه بزرگی در جریان است.

جنگ عربستان، بدترین اوضاع انسانی را برای مردم یمن به وجود آورده، اغلب یمنی ها نیاز به کمک های فوری دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران انسانی قرن را تجربه می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =