۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83593878
۰ نفر

برچسب‌ها

 پلیس، مظنون به بمب گذاری در تایوان را هدف قرار داد

پکن- ایرنا- خبرگزاری تایوان گزارش کرد پلیس این جزیره، یک فرد مظنون به بمب گذاری در حزب کومین تانگ (ناسیونالیست ها) را هدف قرار داده است.

گزارش خبرگزاری مرکزی تایوان در شامگاه شنبه حاکی است که مظنون وسیله انفجاری را در بیرون از اداره تبلیغات این حزب در منطقه تاینان کارگذاشته بود که با سیمکشی خاص و مواد مایع و جامد برای انفجار آماده بوده است.

این اتفاق در شرایطی می افتد که تایوان خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی برای روز یازدهم ژانویه آماده می کند و حزب حاکم دمکراتیک ترقیخواه و حزب ناسیونالیست ها رقبای دیرینه در این انتخابات محسوب می شوند.

گزارش می افزاید که تاینان در جنوب تایوان واقع است و مظنون زمانی که به دنبال کارگذاری این وسیله انفجاری بوده ، هدف تیراندازی نیروهای پلیس قرار گرفته است.

بیشترین رقابت انتخاباتی میان حزب حاکم و حزب ناسیونالیست ها است ریاست حکومت تایوان اکنون برعهده خانم تسای اینگ ون از حزب حاکم است که در نظرسنجی ها پیشرو انتخابات نامیده می شود.

پلیس می گوید که مردی که دست به چنین کاری زده با نام خانوادگی «وو» از شهر کایوهسیونگ در مجاورت این منطقه بوده و بمب را در مقابل درب اداره تبلیغات حزب ناسیونالیست ها کارگذاری کرده است پلیس پس از تعقیب او را در داخل ساختمان هدف قرار داده و سپس مظنون به بیمارستان منتقل شده است.

انتخابات ریاست جمهوری در تایوان اصولا به شکل مسالمت آمیز و صلح آمیز برگزار شده است با این وصف در بحبوحه انتخابات، نامزدهای انتخاباتی تبلیغات پر سر و صدا و وسیعی انجام می دهند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =