۲۰۰ دانش آموز دختر شهرستان دنا به مناطق عملیاتی اعزام شدند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰۰ دانش آموز دختر مقطع تحصیلی متوسطه دوم شهرستان دنا امروز شنبه و در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.    

هادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد دانش آموز به مدت سه روز از برخی مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید خواهند کرد. 

وی افزود: این نخستین کاروان راهیان نور دانش آموزی شهرستان دنا در سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۲۰ نفر شامل راوی دوران هشت سال دفاع مقدس و مربی نیز این تعداد دانش آموز شهرستان دنا را همراهی می کنند.

زارع پور عنوان کرد: هدف از اعزام دانش آموزان پسر و دختر دوره تحصیلی متوسطه دوم کهگیلویه و بویراحمد به مناطق عملیاتی جنوب کشور آشنایی هر چه بیشتر آنان با فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد است.

وی ابراز داشت: زنده نگهداشتن یاد، خاطره و رشادت‌ های مثال زدنی شهدا و رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس و ترویج روزافزون فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد از دیگر اهداف اعزام دانش آموزان مقطع متوسطه دوم کهگیلویه و بویراحمد به مناطق عملیاتی جنوب کشور خواهد بود.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

شهرستان دنا به مرکزیت شهر سی سخت یکی از شهرستان های سردسیری کهگیلویه و بویراحمد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =