۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد پایدار شهرداری‌ها افزایش می‌یابد

تهران- ایرنا- مشاور شهردار تهران در توسعه درآمد پایدار، از تصویب ماده ۱۰ لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در کمیسیون مشترک مجلس خبر داد و گفت: با تصویب برابری سهم شهرداری‌ها و دولت از مالیات بر ارزش افزوده، درآمد پایدار سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش روز شنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سید مناف هاشمی در خصوص بررسی ماده ۱۰ لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور در کمیسیون مشترک مجلس شورای شورای اسلامی گفت: در این ماده برابری سهم شهرداری ها و دولت در قانون مالیات بر ارزش افزوده مطرح شده است. به دلیل اختلاف تفسیری که صورت گرفته بود و با توجه به اینکه به دو سوم رای نیاز داشت به کمیسیون مشترک ارجاع شد.

وی افزود: هفته گذشته این لایحه در کمیسیون مشترک بررسی و سهم پایه مساوی ۵۰ درصد نهایی شد طبق این بند سالانه سهم شهرداری ها ۲۵ صدم درصد افزایش پیدا می کند و تا چهار سال سهم دولت و شهرداری ها مساوی خواهدشد.

مشاور شهردار تهران عنوان کرد: با تصویب این ماده به طور حتم کاهش شهر فروشی را به دنبال خواهد داشت.

هاشمی ابراز امیدواری کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران کشور و دولت حمایت های لازم را از این لایحه داشته باشند تا پس از سال ها شاهد کاهش شهرفروشی باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =