۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83593843
۰ نفر
انباشت آلاینده‌ها در ۶ کلانشهر

تهران - ایرنا - بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، با پایداری هوا شاهد انباشت آلاینده‌ها طی دو روز آینده ( یکشنبه و دوشنبه ۲۴ و ۲۵ آذرماه ) در کلانشهرهایی مانند تهران، کرج، اراک، اصفهان، تبریز و مشهد خواهیم بود.

به گزارش سازمان هواشناسی، از فردا یکشنبه ۲۴ آذرماه شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم بود که بر این اساس یکشنبه و دوشنبه هوای شهرهای تهران، کرج، اراک و اصفهان به حد ناسالم برای تمام گروه ها خواهد رسید.

همچنین انتظار می‌رود یکشنبه شاهد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی تبریز و دوشنبه در تبریز و مشهد باشیم که کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس پیش خواهد رفت. بنابراین توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین خارج از منزل خودداری کنند و افراد دیگر فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند، همچنین اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش تردد شهری ضروری است.

این شرایط تا دوشنبه ۲۵ آذرماه ادامه دارد.

کبری رفیعی  کارشناس سازمان هواشناسی امروز به خبرنگار ایرنا گفته بود که طی امروز و فردا ( شنبه و یکشنبه ۲۳ و ۲۴ آذرماه ) بیشتر مناطق کشور به جز استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و مناطق شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، سایر مناطق جوی آرام خواهند داشت که پیامد آن افزایش غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد بود اما دوشنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و مناطق مختلف را تحت تاثیر قرار خواهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =