وزارت بهداشت با راه اندازی یک رشته پزشکی در فسا موافقت کرد

شیراز-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با راه اندازی رشته تخصصی کودکان در این دانشگاه موافقت کرد.

علی اصغر خالقی، روز شنبه به ایرنا اظهار داشت: هم اینک دانشگاه علوم پزشکی فسا دارای دانشکده‌های پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری و بیش ازیک هزار و 300 دانشجو در رشته‌های دستیاری داخلی، دستیاری رادیولوژی، دکترای مهندسی بافت، پزشکی عمومی، کارشناسی ارشد رشته‌های فیزیولوژی، بیوتکنولوژی و بیوشیمی است.

او بیان کرد: بهداشت و مواد غذایی و کارشناسی رشته‌های پرستاری، کارشناسی علوم آزمایشگاهی، کارشناسی اتاق عمل و هوشبری، کارشناسی بهداشت عمومی و کاردانی و کارشناسی فوریت‌های پزشکی از دیگر رشته‌های این دانشگاه است.
رییس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حضرت ولیعصر (عج) فسا هم گفت: ارائه سطح خدمات در این مرکز آموزشی به صورت تخصصی و فوق تخصصی است و راه‌اندازی این رشته افزون بر ارتقای سطح خدمات و افزایش کیفیت، منجر به تربیت نیروهای تخصصی و حضور دستیاران در کنار کادر متخصص خواهد شد.

امیر انصاری افزود: در ۶ ماه نخست سال 98 بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ کودک در  بخش‌های اطفال، نوزادن، اورژانس اطفال و بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان این بیمارستان بستری شدند.
شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =