امدادرسانی به ۲۳۰ مسافر حادثه‌دیده در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- معاون امدادونجات هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: نیروهای امدادی این سازمان طی یک هفته گذشته در این استان به ۲۳۰  نفر از حادثه‌دیدگان در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

رضا مسافر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت، ۲۲ نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل و چهار نفرهم اسکان اضطراری داده شدند.

وی با اشاره به توزیع بسته‌های تغذیه اضطراری شامل خرما، بیسکویت و آب معدنی بین مسافران اظهار داشت: خودروهای گرفتار نیز به ادامه مسیر هدایت شدند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل بارندگی‌ها مسافران برای تردد، زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و لباس گرم به‌ همراه داشته باشند.

مسافر ادامه داد: شهروندان گرفتار در کولاک می‌توانند با شماره ۱۱۲ این نهاد تماس بگیرند تا از خدمات امدادی هلال‌احمر بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا اطلاع‌رسانی عمومی جهت افزایش آگاهی‌های مردم جهت به حداقل رساندن حوادث، دسترسی به حداکثر توان مقابله با حوادث زمستانی با مشارکت همکاران و امدادگران و سازمان‌های همکار و پاسخ‌گویی صحیح، به موقع و کامل به حوادث زمستانی از جمله اهداف این سازمان است.

امدادرسانی در تصادفات جاده‌ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیرچرخ در جاده‌های برفی، انجام امداد و کمک‌های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده‌ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال‌احمر در طرح زمستانی ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =