پرداخت ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه در قالب طرح‌های مختلف از زمان تاسیس این بانک تاکنون به متقاضیان این استان پرداخت شده است.

سیدرضا منافی آذر، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران به مناسبت سیزدهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: این میزان وام از محل ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال منابع جمع آوری شده این بانک پرداخت شده است؛ در ۹ ماه سال جاری نیز یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال وام پرداخت شده است که پیش بینی می شود تا پایان امسال یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز وام از سوی شعب این بانک در اختیار متقاضیان استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران در ۲۲ آذر سال ۱۳۸۶ با میزان سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال با سهام ۱۰ بانک بزرگ کشور تاسیس شده است، اظهار داشت: هم اکنون میزان سرمایه این بانک به ۲۵ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: این بانک در سال ۹۵ در آذربایجان شرقی ۲ هزار میلیارد ریال منابع داشت که اکنون این میزان به ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

منافی آذر، با بیان اینکه این بانک تسهیلات بانکی را در قالب طرح های مختلف با کارمزد صفر تا ۴ درصد در اختیار متقاضیان قرار می دهد، ادامه داد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی کنونی و مشکلات مربوط به نقدینگی، وام های خرد این بانک توانسته مشکل خیلی از افراد نیازمند را در جامعه حل کند همچنین زمینه توسعه اشتغال خرد را فراهم کند.

وی  با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران نهاد مالی پاک اسلامی، انسانی و مردمی است، یادآوری کرد: این بانک پس از ۲ بانک ترکیه ای و الجزایری به عنوان سومین بانک برتر دنیای اسلام از نظر نشریه معتبر «بنکر» انتخاب شده است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: در سطح کشور ۲ بانک نسبت کفایت سرمایه بالایی دارند که این بانک با ۱۸.۶ درصد یکی از این بانک ها بوده و سایر بانک های بزرگ کشور دارای کفایت سرمایه ۸.۵، ۹ و ۱۰ هستند.

منافی آذر، افزود: هم اکنون در سطح این استان ۲۳ شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران فعالیت می کند که از این تعداد ۱۰ شعبه در تبریز بوده و مجوز ایجاد ۲ باجه بانکی نیز در شهرهای کلیبر و سهند اخذ شده که به دلیل کمبود نیروی انسانی هنوز راه اندازی نشده است.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد منابع این بانک در شهرستان ها و بقیه در تبریز است، اظهار داشت: در سال جاری ۲ هزار و ۷۰۰ فقره وام ۵۰ میلیون ریالی کارگشایی برای اقشار نیازمند، ۶۰۰ فقره وام ۱۵۰ میلیون ریالی ودیعه مسکن به میزان ۹۰ میلیارد ریال، ۳۰۰ فقره وام اشتغالزایی تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و بیش از ۶۹۵ فقره وام ازدواج ۳۰۰ میلیون ریالی به متقاضیان استان پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پرداخت ۵۱۵ میلیارد ریال وام به مددجویان کمیته امداد و ۲۳ میلیارد ریال به ۱۵۲ مددجوی بهزیستی را از دیگر اقدام های این بانک در سطح استان اعلام کرد.

منافی آذر، با بیان اینکه سالانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد ریال اقساط وصولی این بانک از مشتریان استان است، ادامه داد: مطالبات این بانک از مشتریان نسبت به سایر بانک ها در سطح استان و کشور کم و نسبت مطالبات بر مصارف زیر یک درصد بوده که این میزان از استاندارد جهانی نیز پایین تر است.

وی با اشاره به اینکه ماهانه به طور متوسط در سطح استان برای ۳ هزار متقاضی وام قرض الحسنه در قالب های مختلف پرداخت می شود، یادآوری کرد: مطالبات این بانک ۶۳ میلیارد ریال بوده که ۷۰ درصد آن نیز مربوط به سررسید گذشته است.

منافی آذر، از اجرای طرح « میعاد» و حذف روند کاغذی افتتاح حساب و پرداخت وام از سوی این بانک خبر داد و افزود: این طرح به صورت آزمایشی از یک ماه پیش در شعب این بانک اجرا می شد که از امروز به صورت رسمی اجرا می شود و تمامی مراحل در آن به صورت دیجیتالی از طریق کارت ملی هوشمند مشتری انجام می پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =