سه کلاه سفید هنگام نقل و انتقال مواد منفجره در سوریه کشته شدند

 تهران- ایرنا- سه نفر از اعضای گروه موسوم به "کلاه سفیدها" امروز (شنبه) در اثر انفجار محموله ای از مواد منفجره کشته شدند.

 به گزارش پایگاه خبری "اسپوتنیک"، این انفجار شدید در اطراف روستای "قسطون" در اطراف حماه در شمال غرب سوریه رخ داد و انفجار محموله ای از مواد منفجره که کلاه سفیدها در حال انتقال آن با ماشین امداد به حومه شمال غربی "حماه"  بودند، علت این حادثه بوده است.

کلاه سفیدها با هدف کمک به مردم سوریه و امدادرسانی وارد مناطق بحرانی این کشور از ابتدای ناآرامی های در سوریه از اسفند ۱۳۸۹ شدند.  

در همین راستا منابع محلی گفته اند که گروه تروریستی "جبهه النصره" به سرعت تلاش کرد این انفجار را ناشی انفجار بمب اعلام کند.                                             

«کلاه سفیدها» گروهی که ظاهرا بین‌المللی است، فعالیت خود را از سال ۲۰۱۳ در سوریه شروع کرد.  این گروه از سوی "جیمز لا مژرار" کارمند سابق اداره اطلاعات نظامی و کارشناس امنیتی انگلیس با کمک واشنگتن در ترکیه تأسیس شد.

حوزه کاری این سازمان از همان ابتدا مناطق تحت تسلط گروه های تروریستی تعیین شد.

بسیاری از اسناد یافت شده توسط ارتش سوریه در مناطق آزاد شده نشان داد که کلاه سفیدها عضو گروه های تروریستی بوده و فرآیند بکارگیری تسلیحات شیمیایی علیه غیر نظامیان توسط تحریر الشام (جبهه النصره سابق) را فراهم کردند.

این گروه در ظاهر وظیفه امدادرسانی در مناطق تحت کنترل تروریست‌ها در سوریه را به عهده داشتند و این وظیفه را با تبلیغات فراوان برای جذب حمایت مالی انجام می‌دادند، ولی در اصل فعالیت آنها در راستای دستورات آمریکا و غربی‌ها در سوریه انجام می‌شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =