نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در پاکستان با حضور ۱۰ شرکت ایرانی گشایش یافت

اسلام آباد - ایرنا - پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان پاکستان روز شنبه با حضور ۱۰ شرکت از جمهوری اسلامی ایران در شهر بندری «کراچی» مرکز اقتصادی پاکستان در جنوب این کشور آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه امروز با حضور «خالد مقبول صدیقی» وزیر ارتباطات پاکستان گشایش یافت و برخی از مقامات ایالتی نیز در روز نخست گشایش نمایشگاه از آن دیدن کرد. در این مراسم «احمد محمدی» سرکنسول ایران در کراچی و «مراد نعمتی زرگران» سرپرست نمایندگان ایرانی و رایزن بازرگانی سابق ایران در پاکستان نیز حضور داشتند.

در این نمایشگاه بین المللی ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی از جمله شرکت هایی از هفت کشور جهان به ویژه ۱۰ شرکت ایرانی آخرین توانمندی های خود را در زمینه صنعت ساختمان، ماشین آلات مربوط به حوزه ساخت و ساز، طراحی و معماری تولید مصالح ساختمان به نمایش گذاشته اند.

در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان پاکستان علاوه بر جمهوری اسلامی ایران شرکت هایی از آلمان، تایلند، چین، ترکیه و پاکستان حضور دارند.

شرکت های حاضر در این نمایشگاه توانمندی های خود را در فضایی به مساحت ۸ هزار مترمربع و به مدت سه روز به نمایش می گذارند.

با توجه به اینکه پاکستان هشتمین شریک صادراتی ایران است و مصالح ساختمانی به ویژه کاشی و سرامیک از مهم ترین اقلام صادراتی کشورمان است، حضور شرکت هایی ایرانی می تواند فرصت های جدیدی را برای جذب بازار و تقویت صادرات کشور فراهم کند.

همچنین در این نمایشگاه، پاویونی به مساحت ۱۲۳ متر مربع به جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است و صنعتگران کشورمان برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان پاکستان حضور می یابند.

نماینده های ایران در زمینه های کاشی و سرامیک، فولادسازی و سیمان در این نمایشگاه شرکت دارند.

نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان به عنوان جامع‌ترین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی ساخت و ساز در این کشور است و شرکت کنندگان آخرین فن آوری ها در زمینه تجهیزات، مواد، خدمات و تکنیک‌ها را به نمایش می گذارند.

این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تعامل با کارآفرینان و فعالان اقتصادی ایران با فعالان اقتصادی پاکستان در راستای سرمایه‌گذاری مشترک، انتقال فناوری و دریافت نمایندگی است.

سرویس بهداشتی ساختمانی، فلزات ساختمانی، دکوراسیون و طراحی، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، انواع لوله و اتصالات، کاشی، سرامیک و سنگ‌های تزئینی، فنی و مهندس ساختمان و سیستم‌های تصفیه آب از دیگر زمینه های این نمایشگاه بین المللی است.

همکاری و تعامل فعالان تجاری ایران و پاکستان و سطح مبادلات تجاری دو کشور اگرچه در مقایسه با ظرفیت های دو کشور نیست، ولی این فعالان همواره با همدیگر در ارتباط بوده اند.

بازار تجاری پاکستان به ویژه در بخش صنعت ساختمان، بازار بکری برای بازرگانان و سرمایه گذاران ایرانی است و این بازار می تواند به عنوان مقصد صادراتی جدید برای بازرگانان ایرانی و صادرات کالاهای باکیفیت ایران مطرح شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =