۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۰
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83593747
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه جدید بارشی وارد اصفهان می‌شود

اصفهان- ایرنا - مدیرکل هواشناسی اصفهان پیش بینی کرد که موج جدیدی از بارش‌ها از روز دوشنبه تا پایان هفته وارد آسمان استان خواهد شد.

حمیدرضا خورشیدی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت:  بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، این موج از اواسط روز دوشنبه وارد آسمان استان می‌شود و تا اوایل روز پنجشنبه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه همزمان با فعالیت این سامانه، لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی و کاهش دید و اختلال در تردد جاده‌ای و شهری دور از انتظار نیست، بیان کرد: پس از ورود این سامانه ناپایدار از سمت غرب و جنوب غرب به استان شاهد کاهش دما، وزش باد شدید و بارش باران و برف در بیشتر نقاط استان به‌ویژه مناطق غرب و جنوب غرب و شمال خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی اصفهان، آسمان استان برای امروز و فردا را کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد  و در مناطق مرکزی همراه با غبار محلی پیش بینی و اضافه کرد: جو به نسبت پایدار تا ۲ روز آینده بر روی استان پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دمای هوای بیشتر نقاط این استان در ۲۴ ساعت آینده ۲ تا ۳ درجه سانتی گراد افزایش خواهد داشت، افزود: دمای هوای شهر اصفهان در گرمترین ساعات روز گذشته به هفت درجه سانتی گراد و در سردترین ساعت به سه درجه سانتی‌گراد رسید.

خورشیدی،  گرمترین نقطه استان در ۲۴ ساعت آینده را خور و بیابانک با ۱۷ درجه سانتی گراد و سردترین نقطه را میمه با هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر اعلام کرد.

وی برای شهر اصفهان در روز یکشنبه(فردا)، آسمان کمی ابری و غبار محلی گاهی افزایش ابر و وزش باد و برای روز دوشنبه، هوای کمی ابری و غبار محلی، از بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد و بارش باران و برف پیش‌بینی کرد.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: از ابتدای مهر تاکنون ۴۵.۳ میلی‌متر بارش در سطح استان به ثبت رسیده است که نسبت به سال گذشته ۲۲.۲ درصد کاهش دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =