۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83593715
۰ نفر

برچسب‌ها

اخذ شهریه اضافی در مدارس غیردولتی البرز تخلف است

کرج – ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: اخذ شهریه اضافی در مدارس غیردولتی این استان در قالب فوق برنامه یا هرعنوان دیگری ممنوع بوده و تخلف محسوب می شود.

سالار قاسمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه شهریه مدارس سقف مشخصی دارد، خاطرنشان کرد: مدیرانی که در زمینه دریافت شهریه تخلف کنند، جا به جا یا عزل می‌شوند.
وی ادامه داد : مدارس  و آموزشگاه هایی که تحت پوشش آموزش و پرورش البرز قرار دارند با توجه به الگو و سقف تعیین شده شهریه دریافت می کنند که الگوی شهریه مدارس غیر دولتی توسط وزارت آموزش و پرورش برحسب موقعیت و خدمات آنها تعیین شده است.
 قاسمی نوساز بودن مدارس غیردولتی و تعداد دانش آموزان را در تعیین میزان شهریه مدارس موثر دانست و یادآورشد: مدیران مدارس و آموزشگاه ها موظف هستند بر اساس رقم درج شده در پوستر، شهریه دریافت کنند.
وی اضافه کرد: برخی از مدیران مدارس بر حسب برگزاری کلاس های فوق برنامه ، سرویس مدارس، فرم، تغذیه و یا تشکیل دیگر کلاس های آموزشی مبالغی را اضافه بر شهریه دریافت می کنند که دریافت این مبالغ تنها در صورت توافق با والدین صورت می گیرد.
قاسمی عنوان کرد: ملاک شهریه برای آموزش و پرورش همان الگویی است که ابلاغ شده است اگر نسبت به مبلغ تعیین شده در آن تخلفی صورت گیرد، برخورد می کنیم.
 والدین دانش آموزانی که در مدارس غیردولتی تدریس می کنند، اجباری برای پرداخت هزینه های برنامه های جانبی از جمله برگزاری کلاس های فوق برنامه ندارند.
۱۷ درصد دانش آموزان البرز درمدارس غیردولتی تحصیل می کنند که  حدود ۸۰  هزار نفر می شود.
 شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز فعال است و موارد لازم در خصوص مدارس غیردولتی در این شورا مورد پیگیری قرار می گیردو تیم های نظارتی استانی و منطقه ای نیز موضوع مهم شهریه مدارس غیر دولتی را رصد می کنند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =