برگزاری جشنواره بازی‌های فکری با مواد بازیافتی در منطقه ۵ تهران

تهران - ایرنا - نخستین جشنواره بازی‌های فکری با مواد بازیافتی در منطقه ۵ پایتخت برگزار شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ ، جشنواره بازی های فکری با استفاده از مواد بازیافتی برای نخستین بار در شهر تهران در بوستان شاهد این منطقه برگزار شد.

«سید حسین دلبری»، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۵ درباره این جشنواره گفت: در این جشنواره که در بوستان شاهد برگزار شد ۲۹ بازی با استفاده از مواد بازیافتی طراحی شده بود که ۲۰ بازی آن به صورت فکری و ۹ بازی دیگر میدانی و حرکتی بود.

وی افزود:‌علت برگزاری چنین جشنواره ای فرهنگ سازی در خصوص کاهش مواد بازیافتی و استفاده مجدد از موادی است که به عنوان زباله در خانه ها ایجاد می شوند اما با کمی خلاقیت می توان آنها را مجددا به کار گرفت.

معاون اموراجتماعی و فرهنگی با بیان اینکه این جشنواره هزینه ای را برای شهرداری در بر نداشته است، ادامه داد: حضور تمامی گروه های سنی در کنار یکدیگر و اجرای بازی های فکری موجب می شود تا نشاط اجتماعی در شهر ایجاد شده و خانواده ها بتوانند با الگوگیری از این بازی ها اوقات فراغت مفرحی را برای خود تعریف کنند.

دلبری با اشاره بهاستقبال شهروندان از این جشنواره یک روزه گفت: با وجود سردی هوا بیش از یک هزار نفر از این جشنواره استقبال کردند و این نشان می دهد که شهروندان مشتاق برگزاری چنین برنامه هایی هستند که بتواند خانواده ها و گروه های سنی مختلف را کنار هم قرار دهد. 


برگزاری جشنواره بازی های فکری در محلات منطقه ۵ 
وی با اشاره به برگزاری جشنواره نخست بازی های فکری در بوستان گلبن محله شاهین در این منطقه اظهارداشت: پس از استقبال بسیار خوب شهروندان منطقه از جشنواره نخست بازی های فکری، شهردار منطقه تصمیم گرفت تا این جشنواره در تمامی نواحی هفت گانه منطقه اجرا شود و جشنواره امروز دومین جشنواره در این قالب بوده است.
معاون اموراجتماعی و فرهنگی اعلام کرد: در صورت مساعد بودن شرایط جوی، جشنواره بعدی بازی های فکری روز ۵ شنبه آینده از ساعت ۳ تا ۵ عصر در بوستان میعاد برگزار می شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =