۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۲
کد خبرنگار: 1825
کد خبر: 83593652
۰ نفر

برچسب‌ها

ضرورت راه اندازی مراکز بسته بندی مرکبات در گنبکی ریگان

کرمان - ایرنا - به گفته مدیر جهاد کشاورزی ریگان وجود بیش از ۲هزار هکتار باغات مرکبات در بخش گنبکی این شهرستان راه اندازی مراکز بسته بندی در منطقه را ضروری ساخته است .

حمید فرامرزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز فصل برداشت مرکبات این منطقه پیش بینی کرد ، به دلیل شرایط آب و هوایی امسال رشد ۱۰درصدی مرکبات را شاهد باشیم .
وی همچنین  پیش بینی کرد که  امسال بیش از ۲۰هزار تن محصول از باغات مرکبات این بخش برداشت  و روانه بازارهای داخلی و خارجی شود .
مدیر جهاد کشاورزی ریگان عنوان کرد: مرکبات بخش گنبکی به دلیل کیفیت بالای محصول در شرایطی تولید می شود که به صورت فله ای به بازار عرضه می شود .
فرامرزی اظهار داشت : با توجه به شرایط منطقه  می طلبد مکانهای بسته بندی و درجه بندی محصول در شهرستان با برند خاص صورت گیرد .
وی با اشاره به اینکه پیش خرید این مرکبات توسط دلال ها موجب می گردد که سود مناسبی برای باغداران منطقه عاید نشود تاکید کرد : با راه اندازی مراکز بسته بندی دست واسطه ها ودلالان کوتاه خواهد شد .
بخشدار گنبکی هم به اشتغالزایی فصلی به عنوان یکی از مزیت های این باغات اشاره کرد و  بیان داشت : همزمان با آعاز برداشت مرکبات صدها نفر در باغات مرکبات مشغول به کار خواهند شد .
علیرضا جاویدان افزود :به دلیل بازارپسندی محصول مرکبات بخش گنبکی نیز بهاستانهای همجوار و نیز خارج از کشور صادر می شود.
 برداشت مرکبات از آذر ماه در بخش گنبکی اغاز و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

ریگان تا مرکز استان ۲۸۵کیلومتر فاصله دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =