سامانه ارسال گزارش‌های ناظران ساختمان در زنجان طراحی شد

زنجان - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان گفت: سامانه ارسال گزارش‌های مرحله‌ای ناظران با هدف حذف مراجعات حضوری، مکاتبات کاغذی و اعتلای جایگاه و منزلت مهندسان، طراحی و به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد.

اصغر رسولی روز یکشنبه در آیین راه‌اندازی آزمایشی این سامانه افزود: از این پس مهندسان ناظر جهت تهیه و ثبت گزارش های مرحله‌ای ساختمانی می‌توانند بدون مراجعه به این سازمان به ارائه گزارش مرحله‌ای به صورت الکترونیکی و از طریق کارتابل اعضا، اقدام کنند.

وی اظهار داشت: ارائه گزارش مرحله‌ای بر اساس بازدیدهای مستمر مهندسان ناظر، مهمترین وظیفه قانونی و نشان‌دهنده کیفیت عملکرد نظارتی آن‌ها بوده و ارائه به‌موقع و جامع آن، تاثیر مستقیم بر کیفیت ساخت‌وساز و جلوگیری از تخلفات ساختمانی دارد.

رسولی خاطرنشان کرد: مراجع مربوطه در شهرداری و سازمان نظام مهندسی با سامانه‌ای شدن فرآیند، امکان کنترل و پایش بهتر ساخت‌وسازها را خواهند داشت.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان ادامه داد: مراحل مختلف از شروع به کار تا اتمام عملیات ساختمانی در این سامانه، پیش‌بینی شده و سعی بر این است که نکات مهم هر مرحله با تهیه و ارائه چک‌لیست، تاکید مجدد شود.

وی گفت: تمام موارد و ضوابط فنی در این چک‌لیست‌ها گنجانده نشده و ناظران با توجه به شرایط هر پروژه از طریق قسمت توضیحات و به صورت متن و یا تصویر، به تکمیل گزارش های مرحله‌ای اقدام می‌کنند.

رسولی با بیان اینکه عملکرد این سامانه تا ۲۲ بهمن سال جاری، آزمایشی است، افزود: ناظران تا تاریخ مذکور می‌توانند گزارش‌های خود را هم به صورت دستی و هم به صورت الکترونیکی به سازمان ارائه کنند اما پس از آن و رفع اشکالات احتمالی سیستم، گزارش‌های مرحله‌ای از طرف سازمان فقط به صورت الکترونیکی قابل دریافت خواهد بود.

وی با اشاره به پیگیری‌های مجدانه و جلسه‌های متعدد کارشناسی توسط هیات‌مدیره دوره هشتم سازمان، خاطرنشان کرد: راهنمای کامل نحوه کار سامانه در سایت و کانال سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، بارگذاری شده سازمان، پذیرای هرگونه پیشنهادات و انتقادات در راستای ارتقای کیفیت ثبت و ارسال گزارش‌های مرحله‌ای به روش الکترونیکی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =