نماینده آمریکا با هدف احیای مذاکرات با پیونگ‌یانگ به سئول می‌رود

تهران- ایرنا- نماینده ویژه آمریکا در امور کره‌شمالی ، با هدف به نمایش گذاشتن انعطاف کشورش برای پیشبرد مذاکرات هسته‌ای متوقف شده بین واشنگتن و پیونگ‌یانگ، امروز(یکشنبه) وارد سئول می‌شود.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، سفر سه روزه "استیون بیگان" به سئول، چند هفته قبل از اتمام مهلت تعیین شده پیونگ یانگ به واشنگتن برای ارایه پیشنهاد و راهکاری جدید در رابطه با مذاکرات هسته‌ای بین آمریکا و کره شمالی و تشدید تنش‌ها بین دو کشور در پی آزمایش موتور راکت از سوی پیونگ یانگ در اوایل دسامبر انجام می شود.
گمانه زنی ها حاکیست، "بیگان" ممکن است به منظور ارتباط با مقامات کره شمالی به روستای مرزی پانمونجوم سفر کند اما، همچنان باید منتظر ماند و دید آیا این ارتباط برقرار خواهد شد یا خیر.
بیگان دوشنبه با "لی دو هون"، نماینده ویژه کره جنوبی در امور کره شمالی، درباره چگونگی حفظ پویایی گفت وگو با کره شمالی، پیشرفت تلاش های مشترک برای خلع سلاح هسته ای این کشور و برقراری صلح پایدار در شبه جزیره تبادل نظر می‌کند.
کره شمالی به آمریکا هشدار داد تا پایان سال جاری میلادی، رویکردی جدید در قبال مذاکرات هسته ای ارایه دهد.
مذاکرات کاری نمایندگان هسته ای آمریکا و کره شمالی پس از نشست بی نتیجه فوریه "دونالد ترامپ" و "کیم جونگ اون"، سران دو کشور، در هانوی متوقف شد. نمایندگان دو کشور ماه اکتبر در استکهلم سوئد گرد هم آمدند اما، این مذاکرات پیشرفتی نداشت و کره شمالی اعلام کرد، آمریکا با دست خالی در مذاکرات حاضر شد.
ترامپ هفته پیش کره شمالی را به اقدام نظامی تهدید کرد و گفت، چنانچه کیم دست به اقدامات خصمانه بزند، همه چیز را از دست خواهد داد.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =