نخستین مجمع انتخاباتی هیات گلف خراسان شمالی برگزار شد

بجنورد- ایرنا- نخستین مجمع انتخاباتی هیات گلف خراسان شمالی روز شنبه با حضور حمید عزیزی رییس فدراسیون گلف برگزار و رضا رجب‌زاده با کسب تمامی ۱۵ رای، به سمت رییس این هیات در استان انتخاب شد.

رییس فدراسیون گلف در آیین برگزاری انتخابات این مجمع اظهار داشت: استان خراسان شمالی در حال تقویت و توسعه زیرساخت های ورزشی است که انتظار می رود این روند در رشته ورزشی گلف هم رخ دهد.

وی نخستین اقدام برای توسعه ورزش گلف را اعزام مربیان به استان ها،  تشکیل هیات های این رشته ورزشی و انجمن های تابع آن نظیر مینی گلف و کشف استعدادها دانست و گفت: در آینده از ظرفیت استان ها برای اعزام تیم به مسابقات بین المللی استفاده خواهیم کرد.

کوروش بهادری مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: باید زیرساخت های رشته ورزشی گلف را در تمامی شهرستان ها توسعه، ترویج و تجهیز کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی  و رییس منتخب مجمع هیات گلف استان نیز اظهار داشت: باید از امکانات موجود ورزشی برای توسعه این رشته ورزشی استفاده بهینه کرد.

رضا رجب زاده گفت: هر چند زیرساخت های  لازم برای انجام ورزش گلف در استان وجود ندارد اما، باید برای بسترسازی آن اقدام کرد.

تشکیلات ورزش گلف کشور از اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۰ در قالب یک کمیته آغاز به کار کرده و با توسعه فعالیت های خود در فاصله کوتاهی به عنوان فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران معرفی و در لیست فدراسیونهای رسمی کشور قرار گرفت.  
این فدراسیون در سال ۱۹۹۶ میلادی به عضویت شورای جهانی گلف درآمد و درسالهای اخیر با کنفدراسیون گلف آسیا و اقیانوسیه نیز مرتبط شده است. هم اکنون این رشته ورزشی در بیشتر استان ها فعال است.

این ورزش بعد از ۱۱۲ سال دوباره از سال ۹۵ وارد المپیک شده و جزو ورزش های المپیک محسوب می شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =