۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83593464
۰ نفر

برچسب‌ها

نهضت سوادآموزی ۴۵۵ کامیارانی را زیر پوشش برد

سنندج - ایرنا - رییس آموزش و پرورش کامیاران گفت: ۴۵۵ کامیارانی بی‌سواد در سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ برای باسواد شدن در دوره‌های مختلف سوادآموزی، انتقال و تحکیم در تلاش هستند.

هادی اله‌ویسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حجم ابلاغی در دوره سوادآموزی امسال ۱۸۵ نفر بوده که جمعیت هدف به صورت ۱۰۰ درصدی تحت پوشش قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در دوره انتقال نیز سهم شهرستان ۹۰ نفر بود در این دوره نیز حجم ابلاغی به صورت ۱۰۰ درصد تحقق یافته است اضافه کرد: در دوره تحکیم هم حجم ابلاغی ۱۶۰ نفر بوده ۲۰ نفر بیش از این ظرفیت تحت پوشش قرار گرفته که ۱۱۲ درصد جامعه هدف را تحت پوشش قرار داده است.

رییس آموزش و پرورش کامیاران افزود: سال گذشته ۱۹۸ نفر سهمیه دوره سوادآموزی بی سوادی صفر شهرستان بود که ۲۰۴ نفر جذب شدند و ۴۸ نفر در این دوره نمره قبولی کسب کردند.
وی افزود: در دوره تحکیم (یادآوری مطالب گذشته) نیز ۷۹ نفر سهمیه این شهرستان بود که ۶۹ نفر جذب و ۱۶ نفر در این دوره قبول شدند.

اله ویسی با بیان اینکه در دوره انتقال که معادل پایه ششم ابتدایی است سهمیه شهرستان ۷۶ نفر بود، اضافه کرد: در این دوره ۷۲ نفر به صورت مستمر و پنج نفر نیز به صورت متفرقه تحت پوشش قرار گرفتند و ۲۷ نفر نیز موفق به کسب نمره قبولی شدند.

رییس آموزش و پرورش کامیاران با اشاره به اینکه این افراد باید ابتدا شناسایی و سپس جذب شوند، یادآور شد: جذب سوادآموزان از مرداد ۹۸ آغاز شده است.

وی گفت: با تلاش مدیریت و شورای آموزش و پرورش این شهرستان تارکان تحصیل در مقطع ابتدایی در کامیاران به صفر رسیده و به منظور تقویت سیستم آموزشی در این مقطع که از حساسیت بالایی برخوردار است تمام توان خود را در نقاط شهری و روستایی بکار گرفته‌ایم تا همگان بتوانند از آموزش مناسب برخوردار باشند.

بررسی و مطالعه سرشماری نفوس و مسکن انجام شده در جمعیت ۶ سال استان کردستان به بالا در سال ۵۵ نشان می‌دهد که ۲۹.۷ درصد جمعیت باسواد بودند که این رقم در سال ۹۵ به ۸۱.۵ درصد رسیده است.

شهرستان کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =