نرخ واگذاری مسئولیت به بانوان همدان افزایش یافت

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: نرخ واگذاری مسوولیت به بانوان در این استان از ۱۰.۸ درصد به بیش از ۱۱.۵ درصد افزایش یافته است.

سید سعید شاهرخی روز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری بر توجه ویژه بر حضور زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: حضور بانوان در عرصه های مدیریتی باید به ۳۰ درصد افزایش یابد.

وی با اشاره به تدوین سند راهبردی توسعه استان گفت: در همین چارچوب هر ساله بیش از پنج هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان صورت می‌گیرد.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: با این روند در  سه سال آینده و به عبارتی تا پایان برنامه ششم توسعه، ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۶۰ هزار شغل جدید در این استان باید ایجاد شود.

شاهرخی با بیان اینکه سند یاد شده در راستای بندهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی و سیاست‌هایی وزارت کشور در خصوص رونق تولید تنظیم شده است افزود: بر اساس سند راهبردی تدوین شده در استانداری همدان در سه سال آینده یعنی تا برنامه ششم توسعه، ساز و کار و راهنمای هر کدام از بخش‌های تولیدی و صنعتی استان مشخص شده و همه دستگاه‌ها باید براساس آن اقدام کنند.

استاندار همدان مبنای تصمیم گیری برای توسعه استان را حرکت بر اساس برنامه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: همدان، استان نخست کشور در جذب تسهیلات روستایی است و در همین راستا در ۲ سال ۴۶۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی فراهم شده است.

شاهرخی ادامه داد: از محل تسهیلات روستایی نیز تاکنون حدود ۶ هزار شغل در استان ایجاد شده است و اگر موانع نبود بیش از این هم می‌توانستیم اقدام کنیم.

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری و بخش خصوصی گفت: هیچ طرح و سرمایه گذاری نباید معطل بماند.

استاندار همدان گفت: سالانه باید پنج هزار میلیارد سرمایه گذاری در استان انجام شود که امیدواریم نرخ بیکاری تا پایان برنامه ششم توسعه به هفتدرصد طبق برنامه تعیین شده، برسد.

شاهرخی با تاکید بر توجه به معیشت اشتغال و تولید افزود: توجه ویژه به نقش آفرینی زنان و جوانان از برنامه های محوری دولت است که همگان باید با سیاست اصولی و باور قلبی برای تحقق این مهم طرح و برنامه داشته باشیم.

وی ادامه داد:  باید نگاه به حضور بانوان تغییر کند و در این زمینه بیشتر کار شود چراکه تاحدودی عقب هستیم و باید با فراهم کردن شرایط، زنان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش آفرینی کنند.

شاهرخی درباره انتخابات نیز افزود:  ۴۳۹ نفر در انتخابات ثبت نام کردند که ۴۸ درصد افزایش ثبت نام داشتیم از این تعداد ۳۹ نفر زن بودند که این تعداد در دوره قبل ۲۷ نفر بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =