۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83593395
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

متن توافق اولیه تجاری چین و آمریکا منتشر شد

پکن- ایرنا- تارنمای یی سی چین متنی را که دو کشور چین و آمریکا برای پایان جنگ تجاری در مرحله اولیه مورد توافق قرار داده اند منتشر کرد.

بر اساس گزارش روز شنبه این رسانه چینی،  دو کشور در این توافقنامه چندین فصل را مورد توافق قرار داده اند که شامل حفاظت از حق مالکیت معنوی، انتقال فناوری و تولیدات کشاورزی، خدمات مالی و بانکی و شفافیت نرخ ارزی است.

این سند شامل موضوعاتی درباره توسعه تجارت، ارزیابی های دو کشور از منازعات تجاری و اقتصادی و توقف برخی از تعرفه های آتی از سوی آمریکا و همچنین کاهش تعرفه های قبلی آمریکا بر روی کالاهای چینی است.

دو طرف در سند این توافق آورده اند که به عنوان دو کشور مهم در عرصه اقتصادی و تجاری جهان با این موافقتنامه جان تازه ای به اقتصاد کشورهایشان و همچنین جهان بخشیده اند و باعث بهبود شرایط سرمایه گذاری و بازارهای مالی شده اند.

هدف از این توافقنامه نیز بهبود شرایط تجاری، حراست از حق مالکیت معنوی، دسترسی بیشتر به بازارها، حفاظت از منافع مشروع شرکت های خارجی در چین و حراست از حقوق قانونی و مشروع شرکت های چینی در آمریکا عنوان شده است.

این توافقنامه به دو کشور امکان می دهد فعالیت های تجاری را بهبود بخشیده و راه را برای حل اختلافات اقتصادی باز کنند و همزمان همکاری هایشان را در این قلمروها افزایش دهند.

چین موافقت کرده است که شرکت های این کشور در چارچوب همین توافق و مقررات سازمان تجارت جهانی اقدام به واردات خدمات و کالاهای کیفی از آمریکا و دیگر کشورها کرده و نیاز مصرفی مردم چین را برای این محصولات براورده کنند.

تارنمای چینی آورده است که پس از امضای این توافقنامه دو کشور نسبت به اجرای مفاد آن اقدام خواهند کرد و این باعث تثبیت بازارهای مالی و خدماتی و سرمایه گذاری در این کشورها و جهان خواهد شد.

چین و آمریکا شب گذشته اعلام کردند در مورد سند اولیه توافق تجاری دو کشور به تفاهم رسیده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =