۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۵
کد خبرنگار: 3004
کد خبر: 83593374
۰ نفر

برچسب‌ها

کلاهبرداری ۲ میلیارد تومانی از تحصیلکرده‌های شهرستانی در پایتخت

تهران-ایرنا- معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: ۱۱ نفر از اعضای شرکت های هرمی که به بهانه استخدام جوانان تحصیلکرده شهرستانی مبلغ ۲ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در تشریح این خبر گفت: در ابتدای آذرماه امسال تعدادی از خانواده های ساکن در سایر استان ها با مراجعه به مراجع قضائی در تهران شکایت هایی با عنوان فقدانی یا ربایش فرزندانشان را طرح کردند.

وی بیان داشت: پرونده ها به اداره یازدهم پلیس آگاهی ارجاع و در تحقیقات پلیسی مشخص شد شاکیان می توانند با فرزندانشان ارتباط تلفنی در هر چند وقت یک بار برقرار کنند.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان با ظن به اینکه این افراد در دام شرکت های هرمی افتاده اند، پرونده مرتبط با جرایم شرکت های هرمی را بررسی و برای ادامه تحقیقات پرونده را در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار دادند.

تقی پور با اشاره به سخنان یکی از شاکیان در خصوص نحوه فقدان فرزندش اظهارداشت: ماه های قبل فرزندم به تشویق یکی از دوستانش برای استخدام در یک شرکت بزرگ دولتی راهی تهران شد و چند روز پس از عزیمت مبلغ ۴۰میلیون تومان بابت رهن خانه درخواست کرد و بعد از دریافت پول ارتباطش با ما قطع شد و فقط هر چند ماه یک بار تماس تلفنی داشتیم و به هیچ عنوان حاضر به بازگشت نیست.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی گفت: کارآگاهان با انجام یک رشته اقدامات پلیسی و میدانی موفق به شناسایی مخفیگاه این متهمان در محدوده خلیج و کوهسار شدند و با دریافت دستور قضائی در ۲ عملیات همزمان، اعضای این شرکت ها شناسایی و دستگیر شدند.

وی  تصریح کرد: یکی از جوانان جذب شده توسط این شرکت ها در تشریح شرایط زندگی و نحوه اغفال خود گفت که یکی از دوستانم مرا تشویق کرد تا برای استخدام در یکی از سازمان های دولتی راهی تهران شوم وقتی به تهران رسیدم شب های اول در پارک ها و مسافرخانه ها بودم تا اینکه مرا در یکی از خانه های مجردی به همراه چند نفر دیگر اسکان دادند و دوستم گفت فعلا کار استخدام عقب افتاده ولی من خودم در کار بازاریابی هستم و تو هم می توانی در این کار فعالیت کنی و به بهانه رهن خانه از والدینت ۴۰میلیون تومان پول بگیر بعد از دو سال با بازاریابی تور مسافرتی و اشیاء زینتی هفته ای ۱۰۰ میلیون تومان درآمد خواهی داشت، من حرف های او را باور کردم و مشغول به کار شدم اما بعد از گذشت مدت زمان زیادی هیچ اتفاقی نیفتاد و من روی برگشت به خانه را هم نداشتم و در شرایط بسیار بدی زندگی می کردم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: ۱۱ نفر از اعضای این باند تاکنون در رابطه با فعالیت این شرکت ها دستگیر شده اند که  از هر مالباخته ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان کلاهبرداری شده است.

وی اضافه کرد: کارشناسان مجموع این کلاهبرداری ها را ۲ میلیارد تومان برآورد کرده اند، با توجه به نتیجه رسیدن همزمان پرونده ها، متهمان با دستور بازپرسان شعبه های ۷  و ۲ دادسرای ناحیه ۳۱ روانه زندان شدند.

تقی پور در پایان به والدین توصیه کرد: با نظارت بر روابط فرزندان خود با دوستانشان به افراد فریبکار مجال اغفال فرزندانشان را ندهند. ماهیت دروغین شرکت های هرمی کاملا در پایتخت شناخته شده هست و این افراد دیگر قادر به عضوگیری از بین جوانان تهرانی نیستند براین اساس، اعضای این شرکت ها به سراغ شهرستان ها می روند و با وعده درآمدهای میلیاردی و استخدام به جای طمع به این فکر کنند که در صورت وجود چنین منابع درآمدی در تهران چرا اعضای شرکت به جای جوانان تهرانی به سراغ جوانان شهرستانی می آیند.

دستگیری سارق لوازم خودرو با ۵۰ فقره سرقت

رئیس کلانتری ۱۱۰ شهدا از دستگیری یک سارق حرفه ای خودرو با ۸ فقره سابقه زندان خبر داد و گفت: متهم به ۵۰ فقره سرقت لوازم خودرو در ۲ ماه اخیر اعتراف کرده است.

سرهنگ رضا حیدری گفت: در پی وقوع ۳ فقره سرقت لوازم خودرو در اوایل آذر ماه امسال در محدوده خیابان پیروزی شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱۰ شهدا قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: گشت زنی های هدفمند ادامه داشت تا اینکه ماموران گشت انتظامی کلانتری در نوزدهم آذر ماه جاری هنگام گشت زنی در محدوده خیابان پیروزی به راننده یک دستگاه خودروی پژو پارس سفید که پلاک انتظامی خودرو را پوشانده بود، برخورد کردند.

کلانتر محله شهدا با اشاره به اینکه ماموران برای بررسی موضوع دستور توقف خودرو را صادر می کنند، گفت: راننده خودروی پژو پارس با مشاهده گشت انتظامی کلانتری بر سرعت خود افزوده  و از محل متواری می شود.

حیدری افزود: تعقیب و گریز متهم ادامه داشت تا اینکه ماموران موفق شدند، خودروی وی را در خیابان "دماوند" متوقف و راننده را دستگیر کنند.

رئیس کلانتری شهدا با بیان اینکه  متهم هنگام دستگیری با سلاح سرد به سمت ماموران حمله کرده بود، گفت: با اقتدار و مهارت ماموران، متهم دستگیر و برای تحقیقات اولیه به  کلانتری  انتقال یافت.

حیدری عنوان کرد: در پایش های اطلاعاتی به دست آمد که متهم پیش تر ۸ مرتبه توسط ماموران انتظامی دستگیر و روانه زندان شده و اکنون نیز تحت تعقیب بوده است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: متهم در کلانتری به ۵۰ فقره سرقت  در ۲ ماه اخیر اعتراف کرده است و تعدادی از مال باختگان نیز شناسایی شده اند.

وی با اشاره به اینکه کشف جزئیات پرونده و سایر مال باختگان ادامه دارد، گفت: متهم برای گرفتن دستور قضائی به دادسرا معرفی و با دریافت دستور قضائی تحقیقات پلیسی ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =