۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83593368
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتبار سامانه آبیاری نوین در زیرکوه افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته‌ است.

مجید درویشی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این محل پیش‌بینی می‌شود ۴۲۸ هکتار سامانه نوین آبیاری در شهرستان اجرا شود که مطالعات اولیه این طرح‌ها انجام شده‌ است.

وی گفت: این میزان اعتبار در مرحله اول اختصاص یافته و علاوه بر این تا پایان سال جاری نیز مبلغ اعتباری دیگری اختصاص خواهد یافت.  

درویشی با بیان اینکه سال گذشته در ۲ مرحله یک میلیارد و ۶۲۲ میلیون تومان اعتبار برای اجرای این سامانه‌ها به شهرستان اختصاص یافته است اضافه کرد: از محل این اعتبار ۲۳۵ هکتار سامانه نوین آبیاری در شهرستان اجرا شد.

وی اظهار داشت: تاکنون ۲ هزار و ۱۰۸ هکتار سامانه نوین آبیاری در شهرستان زیرکوه اجرا شده‌ که در صرفه‌جویی در مصرف آب بخش کشاورزی تاثیرگذار بوده‌ است.

مدیر جهاد کشاورزی زیرکوه افزود: در زمینه اجرای آبیاری نوین هرچه اعتبار اختصاص یابد به دلیل استقبال کشاورزان جذب می‌شود چرا که در چند سال اخیر مردم اثربخشی اجرای این طرح‌ها را دیده‌اند.

برچسب‌ها