پویش مبارزه با مقاومت آنتی‌بیوتیکی در مشهد راه‌اندازی شد

مشهد- ایرنا- پویش مبارزه با مقاومت آنتی‌بیوتیکی به منظور اطلاع‌رسانی عمومی در زمینه عدم تاثیر این داروها در درمان بیماری‌های ویروسی در مشهد از روز شنبه راه‌اندازی شد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دانشیار گروه فارماکولوژی دانشکده داروسازی این دانشگاه گزارش داد: در این راستا طی امروز و فردا با حضور ۱۶ نفر از دانشجویان دانشکده داروسازی در سه درمانگاه و هشت داروخانه پر ازدحام شهر مشهد آگاهی‌بخشی به مردم در زمینه موارد درمان با داروهای آنتی‌بیوتیک انجام می‌شود.

دکتر ژیلا طاهرزاده افزود: این پویش در داروخانه‌های شهید شوریده، شهید چمران، مدهوشی، ناصری و آبنوس، اورژانس عدالتیان و بیمارستان قائم (عج)  مشهد برپا شده که در آن عوامل ایجاد کننده مقاومت آنتی‌بیوتیکی، عواقب آن و راهکارهای پیشگیری از ایجاد مقاومت آنتی‌بیوتیکی به مردم توضیح داده می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز این پویش به صورت آزمایشی در داروخانه‌های ۲۲ بهمن، حضرت رسول (ص) و بیمارستان قائم (عج) مشهد برپا شد که با استقبال مردم مواجه گشت.

وی گفت: داروهای آنتی‌بیوتیک در مواجهه با بیماری‌های عفونی کاربرد دارد اما در فصل زمستان بیشتر بیماری‌ها ویروسی بوده و با مصرف آنتی‌بیوتیک نه تنها بیماری بهبود پیدا نمی‌کند بلکه درمان بیماری سخت‌تر  و نوع مقاوم باکتری ایجاد می‌شود.

هم‌اکنون بیش از ۶۰۰ داروخانه در شهر مشهد دایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =