کلمبیایی‌ها در اعتراض به طرح اصلاحات مالیاتی تظاهرات کردند

تهران-ایرنا- معترضان در اعتراض به طرح اصلاحات مالیاتی مدنظر دولت کلمبیا بار دیگر در پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند.

به گزارش تارنمای خبرگزاری پرنسالاتینا، دولت ایوان دوکه رئیس جمهوری کلمبیا معتقد است که این اصلاحات مالیاتی از حقوق مردم دفاع می کند اما بیشتر شهروندان بر این باورند که این طرح به شرایط زندگی میلیون ها نفر آسیب وارد می کند.

معترضان روز گذشته(جمعه) در میدان بولیوار شهر بوگوتا علیه این طرح تظاهرات مسالمت آمیزی را برگزار کردند. بسیاری از معترضان معتقدند که این طرح دولتی نابرابری های اجتماعی را در کلمبیا تشدید می کند.

در همین حال فدراسیون کارگران در کلمبیا اعلام کرد: کنگره باید صدای درخواست هزاران شهروند برای از بین رفتن نابرابری‌های اجتماعی و فساد مالی را در این کشور شنود. در راستای تعهد کنگره به دمکراسی، باید به این طرح اصلاحات رای منفی داد.

 مخالفان طرح مالیاتی در کلمبیا اعلام کردند که این طزح دولت به نفع تجار و شرکت های بزرگ است.

کنگره کلمبیا از پنج شنبه بررسی لایحه" رشد اقتصادی" مدنظر  رئیس جمهوری این کشور را آغاز کرد. دولت ایوان دوکه تاکید دارد که این طرح لایحه در راستای بهبود شرایط اقتصادی ارائه شده اما معترضان معتقدند این طرح نابرابری های اقتصادی را افزایش می دهد. وزارت دارایی کلمبیا اعلام کرده که هدف از ارائه این طرح رشد تولید ناخالص داخلی بین۴ تا ۴.۵ درصد است.

اعتراض های اخیر در کلمبیا باعث شد تا رئیس جمهوری این کشور مذاکره ملی برای حل و فصل مشکلات معترضان برگزار کند. مذاکرات دولت با نمایندگان معترضان تاکنون موفقت آمیز نبوده و اتحادیه ها تاکید دارند تا زمان برآورده نشدن مطالبات شان به اعتصاب و اعتراض ادامه می‌دهند.

براساس گزارش ها، تاکنون در اعتراض های کلمبیا پنج نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند. از جمله مطالبات معترضان سرکوب جدی قاچاق مواد مخدر، کاهش خشونت‌ها، بهبود شراط بازار کار و ترمیم امتیازهای بازنشستگی بوده است. سازمان‌های اصلی کارگری، کشاورزی و دانشجویی، سیاست‌های نئولیبرال دولت کلمبیا را رد کرده‌اند. دولت این کشور به دنبال «کاهش بودجه مستمری‌بگیری، افزایش سن بازنشستگی و به خدمت گرفتن افراد جوان با کمتر از میانگین دستمزدها» بوده است.

ایوان دوکه پیش تر اعلام کرده بود که تحت مذاکره ملی برای حل‌وفصل اعتراض ها، با وزرای دارایی، کار و تجارت و همچنین نمایندگانی از بنگاههای تجاری و اتحادیه های کارگری دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار جهان