مومنی:‌ دلال‌ها استعدادهای فوتبال ما را به نابودی می‌کشند

تهران- ایرنا- مدیر پیشین آکادمی باشگاه استقلال گفت: کشور ما پر از استعدادهای فوتبالی است اما بیشتر این افراد به خاطر وجود دلال‌ها نمی‌توانند به سطح اول فوتبال رسیده و به نوعی می‌سوزند.

محمد مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به فعالیت دلال‌ها در فوتبال ایران اظهار داشت: دلالی پدیده‌ای است که در فوتبال ما در چند سال اخیر نقش پررنگی پیدا کرده و غیر قابل انکار است. این راحت‌ترین شغل است و افراد بدون صرف انرژی و بدون مالیات و تنها با استفاده از قدرت کلام بازیکنانی را به تیم‌ها وارد می‌کنند که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و جای بازیکنان مستعدی را که با هزار آرزو راهی فوتبال می‌شوند، می‌گیرند.

وی افزود: افرادی هستند که از کودکی دور از خانواده سختی کشیده‌اند. در رده‌های سنی رشد کرده‌اند و به محض آنکه می‌خواهند با حضور در تیم بزرگسالان مزد زحماتشان را بگیرند، با این پدیده و این افراد مواجه می‌شوند و اگر توانایی پرداخت پول به آنان را نداشته باشند، ‌ باید از کاری که سال‌ها برای آن وقت گذاشته‌اند، دل کنده و به شهرهای خود بازگردند.

مدیر پیشین آکادمی باشگاه استقلال اضافه کرد: متاسفانه دلالی و شرط‌بندی به اجزای غیرقابل انکار فوتبال ما تبدیل شده‌اند. به شخصه زمانی که در آکادمی بودم بارها با این پدیده‌ مواجه شدم. چندین بار پیشنهاداتی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی به من داده شد اما نمی‌توانستم آنها را قبول کنم و تا جایی که در توانم بود در آکادمی برای سالم‌سازی شرایط تلاش کردم. زمانی هم که سرمربی صبای قم بودم تیمی را تحویل گرفتم که معلوم نبود به چه نحوی بسته شده است اما در همان جا نیز پیشنهاداتی مطرح شد. حتی یکی از بازیکنانی که در ترکیب تیم من حضور داشت، پیشنهادی داد و  به خاطر ایجاد فضای سالم در تیم مجبور شدم آن بازیکن را خط بزنم.

وی تصریح کرد: باید سازوکار قانونی برای فعالیت این افراد در فوتبال ما طرح‌ریزی شود. متاسفانه این افراد در بخش‌هایی از سطوح بالای فوتبال ما نفوذ کرده‌اند.

وی تاکید کرد: در سرتاسر ایران استعدادهای زیادی هستند و از دید بسیاری از کارشناسان فوتبالی که به ایران آمده‌اند، از این حیث یکی از برترین‌های دنیا هستیم اما متاسفانه بیش از نیمی از این استعدادها به خاطر وجود همین دلال‌ها و فعالیت آن‌ها سوخته و نابود می‌شوند.

مومنی در پاین تاکید کرد: شرط بندی پدیده دیگری است که در فوتبال ما در حال رشد است. متاسفانه به جای اینکه فوتبال ما رو به پاکی برود هر روز پدیده‌ای جدید در آن رشد و رخنه می‌کند. امیدوارم شرایط به نحوی پیش برود که دوباره شاهد فوتبال پاک باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =