رییس فدراسیون کبدی: دستمزد لژیونرها در ایران و هند قابل قیاس نیست

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کبدی گفت: دستمزد لژیونرها در لیگ هند قابل قیاس با لیگ برتر ایران نیست، زیرا نگرش به این رشته در هند نسبت به سایر جهان متفاوت است.

«عباس اورسجی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: در لیگ برتر این فصل هشت تیم شرکت می‌کنند که هر تیم توانایی جذب ۲۶ بازیکن را دارند. در این فصل تیم‌ها را مجبور کردیم تا تعدادی از بازیکنان جوان را جذب کنند و آنان نیز در کنار بزرگسالان، تجربه بدست بیاورند. آیین‌نامه‌ای را تعریف کرده‌ایم تا هر تیم سه ملی‌پوش را جذب کند. شاهد لیگ پویا، جذاب و دیدنی هستیم زیرا همه ملی‌پوشان در تمامی تیم‌ها حضور دارند و قدرت میان آنان تقسیم شده است.

وی افزود: با حضور لژیونرها قهرمان لیگ تا آخرین روز مشخص نمی‌شود. دستمزد لژیونرها نیز همچون لیگ هند بالا نیست، زیرا هم تعداد تیم‌ها بیشتر است و نیز کبدی به عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های ورزشی هند محسوب می‌شود. همچنین وضعیت اقتصادی ایران را باید در نظر گرفت که سبب تفاوت در دستمزدهای بازیکنان شده است.  هرچند در ایران کبدی‌کاران به نسبت دریافتی خوبی از باشگاه خود دارند. لیگ برتر در قوی شدن بازیکنان دیگر بسیار اثرگذار است و این تیم‌ها از ماه‌های قبل اردوهای خود را در کمپ‌های استانی شروع کرده‌اند. حضور لژیونرها، توانمندی آنان و نوع بازی‌هایی که ارایه می‌دهند، بر روی انتخاب واعزام بازیکنان به عنوان لژیونر موثر است. این آمادگی به قوی شدن تیم‌های ملی و برگزاری اردوها کمک می‌کند.

رییس فدراسیون کبدی اضافه کرد: لیگ برتر دختران نیز از پایان همین هفته با حضور ۱۰ تیم برپا می‌شود. در لیگ زنان نیز، هر تیم ۲ ملی‌پوش جذب کرده است که این امر می‌تواند به پرقدرت شدن لیگ این فصل کمک کند.

وی عنوان کرد: پس از پایان لیگ برتر، اردوهای ملی‌پوشان برگزار می‌شود. در انتظار پاسخ مالزی برای زمان برگزاری مسبقات کبدی جوانان جهان برای دختران هستیم. قرار بود این رقابت‌ها در فروردین برپا شود که به احتمال زیاد به خرداد موکول می‌شود. حتی اگر دختران کبدی‌کار در این مسابقات شرکت نکنند، اردوهای آنان برپا خواهد شد.

اورسجی یادآور شد: تیم ملی کبدی مردان نیز در خرداد ماه باید در مسابقات جهانی هند شرکت کند اما فرصت کمی برای تتشکیل تیم‌های ملی داریم بنابراین به هند نامه‌ای فرستادیم تا زمان این رقابت‌ها را تغییر دهد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۲ اردوی استعدادیابی را در برنامه المپیادهای استعدادهای برتر با حضور۱۶۰ دختر و پسر نونهال و جوان برگزار می‌کنیم. این اردو به مدت چهار روز با آموزش‌های ابتدایی ورزش کبدی به آنان برپا خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =