۵۰ عنوان برنامه پژوهشی در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: هفته پژوهش و فناوری، ۵۰ عنوان برنامه پژوهشی توسط آموزش و پرورش استان اجرا می‌شود.

محمدعلی واقعی روز شنبه در آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری خراسان جنوبی افزود: تحول امروز آموزش و پرورش بسته به کار پژوهشی است و پژوهش باید زیربنای هر اقدامی قرار گیرد.

وی ادامه داد: امروزه در کشورهای پیشرفته برای همه مسایل زیربنایی پژوهش می‌شود که همین امر روند توسعه را به وجود آورده است.

واقعی اظهار داشت: رویکرد آموزش و پرورش امروز بر پایه پژوهش محوری حرکت می‌کند و دانش‌آموزان هم باید تمام توان خود را در تحقق پژوهش برنامه‌ریزی کنند.

وی یادآور شد: معلمان برای ارایه مطالب درسی باید از پژوهش بهره بگیرند تا آموزش تاثیر واقعی خود را بر روند توسعه داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر جایگاه ویژه‌ای برای پژوهش در آموزش و پرورش وجود دارد تصریح کرد: اعتبارات قابل توجهی به این امر در یک سال گذشته اختصاص یافته اما به طور حتم ناکافی است و باید توجه بیشتری شود.

وی گفت: در سفر رییس جمهوری به خراسان جنوبی ۱۰ میلیارد تومان به مباحث پژوهشی راه آهن اختصاص یافت و همین امر باعث شد که این مهم پس از ۴۰ سال کلنگ‌زنی شود.

واقعی در ادامه با بیان اینکه پژوهش، خلاقیت و زندگی شعار اصلی هفته پژوهش امسال است، اظهار داشت: هدف اصلی ما فرهنگ‌سازی پژوهش در مدارس است پژوهش‌ها در شهرستان‌ها جهش خوبی داشته اما باید اهتمام بیشتری به این مهم شود.

از ۲۳ تا ۲۸ آذر هفته پژوهش و فناوری است.

اخبار مرتبط